szombat, május 18, 2024
HomeTennis"Hihetetlen a hangulat": a német csapat legyőzte Franciaországot

„Hihetetlen a hangulat”: a német csapat legyőzte Franciaországot

Még a lábsérülést szenvedett teniszcsillag, Alexander Zverev sem tudott a helyén maradni. A 25 éves játékos nézőként 1938 óta először nyert a német Davis Kupa-csapat Franciaország ellen – a párosok után 2-1 volt az állás.

Először Jan-Lennard Struff győzött egy látványos mérkőzésen Benjamin Bonzi ellen. Ezt követően Oscar Otte elvesztette a második mérkőzést, de a párosban Tim Pütz és Kevin Krawietz 6:2, 3:6, 7:6 (7:1) arányban biztosította be a hamburgi közönség által szurkolt sikert a Nicolas Mahut és Arthur Rinderknech ellen. „Nyolcvannégy év hosszú idő ahhoz, hogy ne nyerjünk. A végén nagyon boldog voltam” – mondta Michael Kohlmann csapatkapitány.

Egy erős jel a verseny számára

A Zverev visszavonulása okozta sokk után a német csapat a csoportdöntő kezdetén határozott üzenetet küldött a versenyzőknek. „Maradtunk, jó volt a szurkolás itt a stadionban” – mondta Pütz: „De egy kis szerencse is közrejátszott ma”. Krawietz páros partnere dicsérte: „A végén hihetetlen volt a hangulat”.

Otte a csoportkör nyitómérkőzésén elszalasztotta a német Davis-kupa-csapat korai győzelmének lehetőségét. A 29 éves játékos 4:6 és 3:6-ra kikapott Adrian Mannarinótól.

Jan-Lennard Struff már a rajtnál az élre állította a német csapatot. A Warsteiner két meccslabda kivédése után 6:4, 2:6, 7:5-re legyőzte Bonzit. „Őrült meccs volt, sok hullámvölgydel. Számomra az a legnagyobb dolog, hogy Németország győzött, és hogy itt 1-0-ra vezethetünk” – mondta a 32 éves játékos a 2:14 órás mérkőzés után. „Talán a hazai pálya előnye döntötte el a mai napot.”

A sauerlandi születésű játékos erős röplabdákkal és jó pozíciós játékkal döntötte el az első szettet Bonzi ellen. Egy gyenge szakasz után a harmadik szettben visszatért a meccsbe. Ott nagy küzdőszellemmel birkózta le a világranglista 53. helyezettjét, és szerezte meg az összességében megérdemelt győzelmet. Zverev a nézőtérről követte a német csapat rajtját.