петък, май 17, 2024
HomeTennis"Атмосфера е невероятна": германският отбор побеждава Франция

„Атмосфера е невероятна“: германският отбор побеждава Франция

Дори тенис звездата Александър Зверев, който беше наранил крака си, не успя да се задържи на мястото си. С участието на 25-годишния Димитър германският отбор за купа „Дейвис“ спечели срещу Франция за първи път от 1938 г. насам – след двубоите резултатът беше 2:1.

Първо Ян-Ленард Щруф спечели в мач, който си заслужава да се види, срещу Бенджамин Бонзи. След това Оскар Оте загуби втория гейм, но на двойки Тим Пюц и Кевин Кравиц си осигуриха успеха, приветстван от хамбургската публика, с 6:2, 3:6, 7:6 (7:1) срещу Никола Махут и Артур Риндеркнех. „Осемдесет и четири години е дълъг период, в който не можеш да спечелиш. В крайна сметка беше много щастлив“, каза капитанът на отбора Михаел Колман.

Силен знак за конкуренцията

След шока от оттеглянето на Зверев германският отбор изпрати силно послание към конкуренцията в началото на финалите на групите. „Останахме, имахме добра подкрепа тук, на стадиона“, каза Пюц: „Но днес имаше и малко късмет.“ Партньорът на двойки Кравиц похвали: „В крайна сметка атмосферата беше невероятна.“

Отте пропусна шанса за ранна победа на германския отбор за купа „Дейвис“ в първия мач от груповата фаза. 29-годишният тенисист загуби от Адриан Манарино с 4:6 и 3:6.

Ян-Ленард Щруф изведе германския отбор начело в началото на състезанието. Варщайнер победи Бонзи с 6:4, 2:6, 7:5, след като защити два мачбола. „Беше луд мач с много възходи и падения. За мен е най-важното да спечеля за Германия и да поведа с 1:0 тук“, каза 32-годишният футболист след двубоя, продължил 2:14 часа. „Може би предимството на домакините беше това, което го реши днес.“

Със силни волета и добра позиционна игра роденият в Зауерланд тенисист реши първия сет в своя полза срещу Бонзи. След слаба фаза той се върна в мача в третия сет. Там той се пребори с 53-ия в света с голям боен дух и взе заслужена победа. Зверев проследи старта на германския отбор от зоната за зрители.