szombat, április 20, 2024
HomeBasketballHartenstein zsinórban negyedik meccsét nyerte a Clippers

Hartenstein zsinórban negyedik meccsét nyerte a Clippers

A Los Angeles Clippers a válogatott Isaiah Hartenstein körül továbbra is sikerpályán van nem sokkal az NBA rájátszás selejtezőjének kezdete előtt. A kiváló Joel Embiid vezette győzelemre a Philadelphia 76ers-t az Indiana Pacers ellen.

Szombaton a Clippers sorozatban negyedik mérkőzését nyerte meg a Sacramento Kings 117-98 (59-45) arányú legyőzésével.

A Clippers egy 9-0-s futással nyitotta a meccset, az első negyed után 15 ponttal vezetett, és a meccs hátralévő részében is kényelmes előnyben maradt. Hartenstein tíz pontot, hat lepattanót és három asszisztot tett hozzá a padról, és zsinórban harmadszor dobott két hárompontost. Paul George 23 ponttal, tizenkét assziszttal és nyolc lepattanóval a pálya legjobbja volt.

A Clippers a nyolcadik helyen zárja az alapszakaszt, és még be kell biztosítania a rájátszásba jutást az úgynevezett play-in tornán.

Embiid beállította a szezon legjobbját

Joel Embiid vezetésével a Philadelphia 76ers 133-120 (66-54) győzelmet aratott az Indiana Pacers felett. A szupersztár 41 pontot és 20 lepattanót szerzett, és 17 kísérletből 14 dobást értékesített. Ez volt az első alkalom ebben az NBA-szezonban, hogy egy játékos átlépte a 40 pontos és 20 lepattanós határt egy mérkőzésen. Embiid jelenleg 30,6 pontot szerez meccsenként, és nagy valószínűséggel ő lesz az alapszakasz legjobb pontszerzője.

Kleber az egyetlen néző a Mavs egyértelmű győzelmében

A Dallas Mavericks a német válogatott Maximilian Kleber nélkül is megbirkózott a Portland Trail Blazers elleni utolsó előtti feladatával. Kleber bokasérülés miatt csak végignézhette csapata egyértelmű 128:78-as győzelmét. Egy mérkőzéssel a vége előtt a Texans a negyedik helyen áll a Nyugati Konferenciában, és már kvalifikálta magát a rájátszásba.

A Milwaukee Bucks eközben a válogatott Daniel Theis körül megerősítette igényét a keleti konferencia második helyére a Boston Celtics előtt. A Detroit Pistons felett aratott 131-101-es győzelem után a topsztár Giannis Antetokounmpónak és társainak vasárnap, a Cleveland elleni utolsó mérkőzésen van esélyük arra, hogy bebiztosítsák helyüket a listavezető Miami Heat mögött.

A nyugati utolsó helyen álló Houston Rockets a továbbra is sérült Dennis Schröder nélkül 115-117-re kikapott a Toronto Raptors ellen.