péntek, május 10, 2024
HomeTennisHanfmann legyőzte Thiemet és bejutott a kitzbüheli elődöntőbe

Hanfmann legyőzte Thiemet és bejutott a kitzbüheli elődöntőbe

A teniszprofi Yannick Hanfmann legyőzte a helyi hőst, Dominic Thiemet Kitzbühelben, és egy év után először jutott ATP-torna elődöntőjébe. A 30 éves Weinheimi 6-4, 3-6, 6-4-re legyőzte a korábbi US Open-győztest.

Az osztrák Thiem az utóbbi időben lassú felfelé ívelő tendenciát mutat, miután március végén visszatért hosszas sérüléséből, de 2:27 óra után kikapott. A harmadik szettben 5:4-nél Hanfmann számára eső miatt félbeszakadt a mérkőzés, majd a világranglistán 140. helyen álló játékos a harmadik meccslabdáját kihasználva Thiem előkezes hibájának köszönhetően győzött. „Micsoda dráma, micsoda hangulat” – mondta a győztesnek adott interjúban.

Hanfmann az 534 555 euró összdíjazású salakpályás verseny elődöntőjében a szerb Dusan Lajovic és az osztrák Filip Misolic mérkőzés győztesével találkozik. Hanfmann legutóbb 2021. július közepén jutott be a bastadi elődöntőbe. Eddigi pályafutása során kétszer jutott ATP-döntőbe – legutóbb 2020-ban Kitzbühelben – és még mindig vár az első címére.