péntek, április 19, 2024
HomePremier LeagueGóllal debütált Antonius: A jéghideg ManUnited a listavezető Arsenalt is legyőzte

Az Arsenal győzelmi szériája véget ért, a Manchester Unitedé folytatódik: A Vörös Ördögök a 3-1-es hazai győzelmet a higgadtságuknak köszönhetik. Vagy akár az új szerződést aláíró Antony.

Noha a listavezető Arsenal már a 6. játéknap előtt begyűjtötte a maga ötösét, a Manchester United az Old Traffordon sok elszántsággal, labdabirtoklással és az új szerzemény, Antony – Cristiano Ronaldo és Casemiro a kispadon ültek. Az első jó lehetőséget is a hazaiak alakították ki egy közvetlen lövéssel a második kapufára Eriksen révén (8.), de az előretolt Saliba gyorsan mattolta őt az Arsenal (9.).

Martinelli lebukott – Antonius tisztázott

A manchesteri nyitószakaszban minden benne volt. Sancho követte a United lehetőségét – Ramsdale parált (11.) -, nem sokkal később Martinelli még jubileumi gólt is hárított (12.). Mivel azonban Ödegaard Eriksen elleni labdaszerzését szabálytalanság előzte meg, Paul Tierney játékvezető az Arsenal feltételezett előnyét a felülvizsgálati területre való kitérés után ismét megítélte – a helyes döntés felé tendálva.

A szünet után az Ágyúsok elvileg aktívabbak lettek, de a játék is kissé szétesett és kétarcúvá vált. Csak fél óra elteltével vette át egyértelműen az irányítást az Arsenal, Martinelli és Gabriel Jesus is kettős lehetőséghez jutott (32.). Éppen ebben a fázisban azonban megszerezte a vezetést a United, a 100 milliós Antony fejezett be egy erős támadást Sancho és Rashford összedolgozása után (35.). Ezt követően a Vörös Ördögök védekezésben zárkóztak fel.

Ödegaard kiszámíthatatlan, de az egyenlítés beesik

A szünet után a védelem kitartott, mivel az Arsenal több labdabirtoklással kezdett – ami megnehezítette az ágyúsok dolgát. Az 52. percben azonban Gabriel Jesus keresztlabdájával egyenlíteni kellett volna, de Ödegaard átlépett a labda mellett. Másodpercekkel később Saka lőtt mellé a hosszú sarokba.

Egyre inkább az egyértelműen jobb vendégek fárasztották le ellenfelüket, akinek a védelme most már kezdett összeomlani. Varane rossz passza után végül Saka volt az, aki Martinez lábán keresztül megszerezte a megérdemelt 1:1-et (60.).

Rashford kétszer is jéghideg – a United nem tud javítani

Aztán megtörtént az, ami már a 0:1 előtt is: az Arsenal egyértelműen jobb volt, de a következő gólt kapta. Bruno Fernandes álompasszal küldte Rashfordot Ramsdale-hez, aki másodszor is csak a labda mögé tudott nézni (66.). És most sem hagyta cserben magát a United: nem sokkal később ismét a mélységben támadtak a hazaiak, legutóbb Ramsdale előtt Eriksen állította be Rashford bravúrját (75.).

A Vörös Ördögök ennél sokkal többet nem produkáltak támadásban, de a 3:1 után ismét elkezdtek a betonon dolgozni – sikerrel. Az Arsenal, amely első veresége ellenére továbbra is vezeti a tabellát, csak a joker Fabio Vieira (86.) révén volt ismét veszélyes, de a győzelmi sorozatuk véget ért. A Manchester United győzelmi sorozata továbbra is töretlen, és továbbra is az ötödik helyen áll a tabellán.