péntek, május 3, 2024
HomeTennisGála a döntőben: Iga Swiatek nyerte a US Opent - Jabeur teljesen...

Gála a döntőben: Iga Swiatek nyerte a US Opent – Jabeur teljesen elkeseredett.

A lengyel teniszező harmadik Grand Slam-tornáját nyerte meg egy izgalmas döntőben Queensben. Ons Jabeur viszont újabb keserű vereséget szenved

Iga Swiatek megnyerte a US Open 2022-es versenyét. A lengyel világelső a New York-i döntőben 6:2, 7:6 (7:5) arányban legyőzte a tunéziai Ons Jabeurt, és ezzel megszerezte harmadik Grand Slam-címét.

Swiatek 2020-ban és 2022-ben már megnyerte a francia nyílt bajnokságot. Jabeurnak viszont még nem volt szerencséje a négy nagy torna döntőjében. Júliusban a jelenlegi világelső már elveszítette a wimbledoni döntőt (6:3, 2:6, 2:6, 2:6 Jelena Rjbakina ellen). Emellett ismét lemaradt arról, hogy ő legyen az első afrikai és arab Grand Slam-tornagyőztes a profi korszakban.

„Tökéletesen teniszezik „

A világelső Swiatek lett a US Open történetének első lengyelje, aki diadalmaskodott, ezzel 3-0-ra növelte hibátlan döntős mérlegét a Grand Slam-versenyeken.

„Iga Swiatek agresszív, jól mozog, erősen szervál – tökéletes teniszt játszik” – mondta a terhesség miatt hiányzó német teniszcsillag, Angelique Kerber az Eurosportnak nyilatkozva.

Swiatek remekül kezdett, agresszív és erőteljes játékával alig hagyta ellenfelét kibontakozni. Különösen az első helyen kiemelt lengyel visszatérése volt mindig veszélyes. Jabeur, aki a torna után az ötödikről a második helyre lép elő a világranglistán, különösen az első szettben okozott csalódást.