csütörtök, május 16, 2024
HomeTennisFurcsa megszakítás a teniszmeccsen

Furcsa megszakítás a teniszmeccsen

Türelemre volt szükség a montreali tenisz-elődöntő rövidítésénél. Ugyanis 3:4-nél váratlan megszakítás következett be.

A montreali WTA-tenisztorna elődöntőjének második szettjében meglepetésben volt részük a játékosoknak. A 6:6-nál lévő tiebreak alatt hirtelen zene szólt a hangszórókból. A Rednex „Cotton Eye Joe” című slágere szólt. A világelső Iga Swiatek megdöbbenve nézett, ellenfele, Jessica Pegula a semmibe ütötte a labdát.

A játékvezető röviden elmosolyodott, kissé megrázta a fejét, és így kiáltott: „Játékosok, játsszátok újra a labdát”. Majd röviden megemlítette a szervezetet: „Hangosítás, köszönöm”. Pegula a tiebreak hátralévő részében már nem tudott újabb pontot szerezni, így 4:7-re kikapott.

A végén Swiatek lemaradt idei ötödik tornagyőzelméről a WTA Touron. A 22 éves lengyel 2-6, 7-6 (7-4), 4-6-ra kikapott Pegulától, és nyolcadik mérkőzésén harmadik vereségét szenvedte el az amerikai játékostól. Swiatek 4:2-es vezetést szalasztott el a harmadik szettben.

Pegula a négyszeres Grand Slam-győztes felett aratott diadala után a döntőben a kazah Jelena Rjbakina, a 2022-es wimbledoni győztes és Ludmilla Szamszonova közötti második elődöntő győztesével találkozik majd.

Negyeddöntő

Swiatek idén a francia nyílt teniszbajnokságon, valamint Stuttgartban, Dohában és Varsóban (a döntőben Laura Siegemund ellen) is megnyerte a címet. A 22 éves játékos Madridban és Dubajban is döntőbe jutott. Ő a címvédője a közelgő US Openen.