vasárnap, május 19, 2024
HomeMotorsportsFurcsa: két győztes a brit tehetségkupán

Furcsa: két győztes a brit tehetségkupán

Nem mindennapi eseményre került sor a brit junior versenysorozatban Doningtonban – két versenyzőt hirdettek győztesnek egy fotófinisben

A Brit Tehetségkupa harmadik versenyhétvégéjére a nagy múltú Donington Parkban került sor. Történelmet írtak a legendás pályán is, hiszen két győztes fotófinisszel zárult a verseny!

Az első futamban Carter Brown borotvaéles különbséggel verte csapattársát, Johnny Garness-t. A második futamban szó szerint semmi sem választotta el őket egymástól. Brown és Garness egymás mellett jött ki az utolsó kanyarból.

Mindkettőjüknek volt egy kis csúszása, és egymás mellett haladtak át a célvonalon. Az időmérő pontosan ugyanazt a versenyidőt adta ki mindkettőnél. Végül a célfotónak kellett döntenie. De a fotó azt is megmutatta, hogy mindketten pontosan ugyanakkor értek célba.

Két futamgyőztes volt! Brown és Garness is győztesnek lett nyilvánítva, és mindketten 25 pontot kaptak a bajnokságra. A második helyezettet nem díjazták. A dobogó harmadik fokára Kiyano Veijer állhatott fel.

Három versenyhétvége után Brown és Garness áll az első két helyen a bajnokságban. Mindketten Michael Laverty Vision Track csapatában versenyeznek. Az idei évtől ez a csapat a Moto3-as világbajnokságban is képviselteti magát.

A British Talent Cup 2018 óta létezik, és ugródeszkaként szolgál a feltörekvő brit lovasok számára. A pálya egységes Honda NSF250R motorokkal van felszerelve. Ez az egyik nemzeti junior sorozat, amelyet a MotoGP támogatója, a Dorna támogat.