четвъртък, май 9, 2024
HomeMotorsportsЛюбопитно: двама победители в Купата на Великобритания за таланти

Любопитно: двама победители в Купата на Великобритания за таланти

Необичайно събитие се случи в британските серии за младежи в Донингтън – двама състезатели бяха обявени за победители във фотофиниш

Третият състезателен уикенд от Британската купа на талантите се проведе на доказалата се във времето писта Донингтън Парк. Историята на легендарната писта също беше създадена, тъй като имаше фотофиниш с двама победители!

В първото състезание Картър Браун победи съотборника си Джони Гарнес с минимална разлика. Във второто състезание двамата буквално не бяха разделени от нищо. Браун и Гарнес излязоха от последния завой един до друг.

И двамата имаха малка пързалка и пресякоха финалната линия един до друг. Измерването на времето показа едно и също време и за двете състезания. Накрая трябваше да се вземе решение за финалната снимка. Но снимката показва също, че двамата са пресекли финалната линия по едно и също време.

Имаше двама победители в състезанието! Браун и Гарнес бяха обявени за победители и получиха по 25 точки за шампионата. Второ място не беше присъдено. Трети на подиума се качи Кияно Вейер.

След три състезателни уикенда Браун и Гарнес заемат първите две места в шампионата. И двамата карат за отбора Vision Track на Майкъл Лавърти. От тази година този отбор е представен и в Световния шампионат на Moto3.

Купата British Talent Cup се провежда от 2018 г. и служи като трамплин за перспективни британски ездачи. Полето е оборудвано с еднотипни мотори Honda NSF250R. Това е една от националните младежки серии, подкрепяни от промоутъра на MotoGP Dorna.