csütörtök, május 9, 2024
HomeFootballFranciaország Giroud nélkül utazik Dortmundba

Franciaország Giroud nélkül utazik Dortmundba

Németország szombaton Japánnal játszik, majd másnap, kedden Franciaország ellen lép pályára, de nélkülözniük kell a remek formában lévő Olivier Giroud-t.

A világbajnoki második helyezettnek kedden a dortmundi Signal-Iduna-Parkban kell nélkülöznie rekordgóllövőjét, Olivier Giroud-t (125 nemzetközi mérkőzésen 54 gólt szerzett). A Francia Labdarúgó Szövetség (FFF) bejelentette, hogy a 37 éves játékos „bal bokájának enyhe ficama” miatt hiányzik majd.

Giroud már a csütörtöki, Írország ellen 2-0-ra (1-0) megnyert Európa-bajnoki selejtezőn is játszott, de mindössze 26 perc után le kellett cserélni az ex-gladbachi Marcus Thuramra. Thuram ekkor ünnepelhette első gólját az Equipe Tricolore színeiben.

Giroud-t sérülés hátráltatja

A „L’Equipe” beszámolója szerint Giroud sérülése állítólag nem súlyos, de a biztonság kedvéért kihagyja a négyszeres világbajnok Németország elleni összecsapást, a francia edző, Didier Deschamps tartózkodik a késői behívótól.

Milánói aggodalmak

Giroud tehát korán útra kelt Milánóban, ahol bizonyára aggodalommal regisztrálták a tapasztalt támadó sérülés miatti lecserélését. Elvégre a Rossoneri is Giroud-nak köszönheti fantasztikus szezonkezdetét.

A 36 éves veterán támadó az első három mérkőzésen négyszer volt eredményes, ezzel három meccsből három győzelemhez segítve a milánóiakat, akik ezzel csatlakoztak a városi rivális Inter Milanhoz a Serie A tabellájának élén.

A nemzetközi szünet után éppen az Inter elleni városi derbi van napirenden. A következő kedden az olaszok a Newcastle United elleni hazai mérkőzéssel kezdik meg a Bajnokok Ligája-selejtezőket.