неделя, май 12, 2024
HomeFootballФранция пътува до Дортмунд без Жиру

Франция пътува до Дортмунд без Жиру

Германия играе с Япония в събота и след това приема Франция във вторник, но ще трябва да се справи без намиращия се във форма Оливие Жиру.

Победителите на Световното първенство по футбол ще трябва да се справят без рекордния си голмайстор Оливие Жиру (54 гола в 125 международни мача) на „Сигнал-Идуна-Парк“ в Дортмунд във вторник. Френската футболна федерация (ФФФ) обяви, че 37-годишният футболист ще отсъства поради „леко разтежение на левия глезен“.

Жиру игра при победата с 2:0 (1:0) над Ирландия в квалификациите за Европейското първенство в четвъртък, но трябваше да бъде заменен от бившия играч на Гладбах Маркъс Тюрам след само 26 минути. След това Тюрам отпразнува първия си гол за „Екип трикольори“.

Гируд се забави заради контузия

Както съобщава „L’Equipe“, твърди се, че контузията на Жиру не е нищо сериозно, но за по-сигурно той ще пропусне сблъсъка с четирикратните световни шампиони Германия, като треньорът на Франция Дидие Дешан се въздържа да направи късна повиквателна.

Милан се притеснява

По този начин Жиру се прибра рано в Милано, където сигурно са регистрирали със загриженост смяната на опитния нападател поради контузия. В крайна сметка росонерите също трябва да благодарят на Жиру за фантастичния си старт на сезона.

36-годишният нападател ветеран отбеляза четири пъти в първите три мача, като помогна на миланистите да постигнат три победи от три мача и по този начин да се присъединят към градския съперник Интер Милано на върха на таблицата в Серия А.

След международната пауза на дневен ред е градското дерби в Интер, на което ще се изправят всички. Следващия вторник италианците започват кампанията си в Шампионската лига с домакински мач срещу Нюкасъл Юнайтед.