hétfő, május 6, 2024
HomeMotorsportsFormula E Tokió: a DS-Penske magával viszi a pozitívumokat

Formula E Tokió: a DS-Penske magával viszi a pozitívumokat

Kellemetlen eredmény a DS-Penske számára az első tokiói E-Prixen: Jean-Eric Vergne és Stoffel Vandoorne a top 10-en kívülre került – a jövőbe tekintve

A Formula E történetének első japán hétvégéje, az első Tokyo E-Prix lehetővé tette Jean-Eric Vergne és Stoffel Vandoorne számára, hogy tovább finomítsák a DS-Penske elektromos autóit. Akkumulátorproblémák azonban megkeserítették a francia-amerikaiak teljesítményét a felkelő nap országában.

Bár a verseny előestéjén az időjárási körülmények minden más, mint ideálisak voltak, az első tokiói E-Prix szervezési szempontból sikeres volt. A péntek délre leesett heves eső csupán arra késztette a versenyzőket, hogy a két szabadedzésen óvatoskodjanak, mivel az utcai pálya még nem volt teljesen száraz.

A DS-Penske esetében Stoffel Vandoorne-nak nem az eső okozott gondot, hanem az elektromos hajtású formula versenyautójának akkumulátora. Ez egy olyan alkatrész, amely minden Formula E autóban szabványos, és a hiba miatt ki kellett cserélni.

Szerencsére szombaton kisütött a nap. Bár a pálya a reggeli edzésen még helyenként nedves volt, a tapadási szint sokkal egyenletesebb volt, mint pénteken. Ez lehetővé tette az autók beállításainak finomhangolását.

A DS Penske két pilótája, akik óvatos üzemmódban voltak, az időmérőn a középmezőnyben sorakozott fel. Jean-Eric Vergne, aki még nem tudott megbarátkozni a pálya első szektorával, a második szabadedzésen a P9., csapattársa, Vandoorne pedig a P11. helyen végzett.

A kvalifikáción mindkét DS E-TENSE FE23-as a B csoportba került, de nem jutottak be a negyeddöntőbe. Vandoorne-t, akit továbbra is akkumulátorproblémák gyötörtek, ismét ki kellett cserélni az akkumulátort

Egy verseny, ami akár ki is alakulhatott volna

A DS Penske két pilótája a 13. (Vergne) és a 18. (Vandoorne) rajtpozícióból vágott neki a szombat délutáni futamnak. Tudták, hogy minden tapasztalatukat be kell vetniük, hogy helyeket csináljanak. De nem volt könnyű tapadást találni a göröngyös utcai pályán, ahol egy kicsúszás akár az autók felszállásához is vezethet.

Szerencsére az energiamenedzsment hatékony kar azoknak, akik tudják, hogyan kell megfelelően használni. Ebben az összefüggésben a versenyző és a versenymérnök duója nagyon fontos. A verseny első harmadának vége felé Vergne-t láthattuk, amint megvárta, hogy a mögötte lévő pilóták a második támadási módot használják, mielőtt a saját

Ez a stratégia kifizetődött, hiszen „JEV” karnyújtásnyira került a pontoktól, míg Stoffel Vandoorne a P12 és P17 között kiegyenlített. A belga reményei, hogy a top10-ben végezzen, még nem olvadtak ki, különösen, hogy még mindig volt egy támadási mód, amit ki lehetett használni. Egy Nyck de Vries (Mahindra) és Lucas di Grassi (Abt-Cupra) közötti baleset azonban a biztonsági autó kijöveteléhez vezetett.

Ez pedig az összes lemaradást csökkentette. A semlegesítés miatt a futamot két körrel meghosszabbították. Ez viszont azt jelentette, hogy a pozíciókat gyorsan elfoglalták, hogy a maradék energiával a célba érjenek.

Vergne végül a tizenegyedik, Vandoorne a tizenhatodik helyen haladt át a célvonalon, ami a DS-Penske számára frusztráló véget jelentett, és megerősítette, hogy a Formula E néha kegyetlen tud lenni.

A két hét múlva (április 13-14-én) az olaszországi Misano állandó versenypályáján megrendezésre kerülő dupla futam lesz a következő alkalom a csapat számára, hogy megmutassa, milyen is a valódi teljesítménye.