csütörtök, április 25, 2024
HomeMotorsportsFormula E Szöul 2022: Rowland eső pole-ja - Evans megelőzte Vandoorne-t

Formula E Szöul 2022: Rowland eső pole-ja – Evans megelőzte Vandoorne-t

Az esős kvalifikáción a Mahindra pilótája, Oliver Rowland szerezte meg a pole pozíciót a Formula E első szöuli futamára – Wehrlein a legjobb német

Oliver Rowland (Mahindra) nedves körülmények között megnyerte a 2022-es Formula E világbajnokság szombati szezonzárójának első futamának szöuli kvalifikációját, így a pole pozícióból indulhat a szezon utolsó előtti versenyén.

A brit az utolsó párbajszakaszon megelőzte Lucas di Grassit (Venturi), aki korábban a B csoport második helyén végzett, a párharcokban pedig Sergio Sette-Camarát (Dragon-Penske) és Pascal Wehrleint (Porsche) győzte le.

A két címvédő, Stoffel Vandoorne (Mercedes) és Mitch Evans (Jaguar) párharcában az új-zélandi Evans volt előnyben a kvalifikáción. Az első elődöntőben di Grassival szemben kellett vereséget szenvednie, de a harmadik helyről indul, négy pozícióval megelőzve a bajnokságot vezető Vandoorne-t.

Evansnek a csoportkör után is küzdenie kell

Evansnak azonban a kvalifikáció csoportos szakasza után rövid időre meg kellett rázódnia, mivel a leggyorsabb köridejét a versenyfelügyelők eredetileg törölték. A vád: Evans az ülés megszakításakor a boxutcába kerülve elmaradt a 100 másodperces minimum időtől.

Ez azt jelentette, hogy Evans rövid időre csak a hatodik helyre került, és lemaradt volna a párbajszakaszba jutásról. Rövid vizsgálat után azonban a büntetést visszavonták, így Evans a B csoport negyedik leggyorsabb versenyzőjeként jutott be a negyeddöntőbe.

Wehrlein újabb jó teljesítményt nyújtott a kvalifikáción. A negyeddöntőben egyértelműen legyőzte Vandoorne-t, de aztán az elődöntőben vereséget kellett szenvednie a későbbi pole pozíciót megszerző Rowlandtől. A negyedik helyen Wehrlein azonban jóval két német honfitársa előtt áll a rajtrácson.

Günther és Lotterer kiesik a versenyből

Maximilian Günther (Nissan-e.dams) a kilencedik helyen végzett a B csoportban, és a 17. helyről indul. Andre Lotterer számára a kvalifikáció ismét csalódást okozott. A Porsche pilótája az A csoport utolsó helyén végzett a kvalifikáción, és a 20. helyről indulhat Formula E-s pályafutása utolsó előtti versenyén, miután két versenyzővel szemben is büntetést kapott.

Pontosan a kvalifikáció kezdetére, az eső már eleredt, és az ülés előrehaladtával egyre erősebb lett. Szöulban a nap folyamán további esőzések várhatóak.

A szöuli dupla futam első futama 9:00 órakor kezdődik