vasárnap, május 19, 2024
HomeMotorsportsFormula E Riyadh 2022: Edoardo Mortara győzött a támadási móddal

Formula E Riyadh 2022: Edoardo Mortara győzött a támadási móddal

A támadási mód ügyes használata után Edoardo Mortara nyerte a második Formula E futamot Riyadhban: Andre Lotterer, a Porsche pilótája jó negyedik

Edoardo Mortara (Venturi) nyerte a 2022-es Formula E világbajnokság második futamát a szaúd-arábiai Rijádban szombaton. Egy időnként viharos versenyen, amely Alexander Sims (Mahindra) balesete után a biztonsági autó mögött ért véget, Mortara 35 kör után diadalmaskodott Robin Frijns (Envision) és csapattársa, Lucas di Grassi előtt.

Andre Lotterer (Porsche) erős negyedik helyen végzett Jake Dennis (Andretti) és Jean-Eric Vergne (DS-Techeetah) előtt. Stoffel Vandoorne (Mercedes), Oliver Rowland (Mahindra), Pascal Wehrlein (Porsche) és a pole-ból induló Nyck de Vreis (Mercedes) egészítette ki a top 10-et, amelyről Maximilian Günther (Nissan-e.dams) a 15. helyen maradt le.

Mortara számára ez volt a harmadik Formula E győzelme, míg di Grassi 36. Formula E dobogós helyezésével tovább növelte rekordját. A brazilnak azonban ez volt az első dobogós helyezése, amit nem az Audinak szerzett.

Motrara kihasználja a támadó üzemmódot

Az elején a verseny nagyon rendezett volt. De Vries, aki pénteken megnyerte a versenyt, a pole pozícióból állt az élre. Mögöttük Mortara, Frijns, di Grassi és Lotterer is a rajt sorrendben állt fel.

A

Motion nem sokkal a verseny félideje előtt, a támadó üzemmód második aktiválásakor lépett pályára. A 15. körben Mortara ezzel kezdetben di Grassi és Frijns mögé, a negyedik helyre esett vissza. Nem sokkal később di Grassi rusztikus módon megelőzte de Vries-t, beleértve a 19-es kanyarban történt érintkezést is.

Ezután Mortara következett, aki megelőzte Frijns-t, majd de Vries-t és végül di Grassi-t, hogy átvegye a vezetést, amit a célba érkezésig nem is adott le.

Egy erős kezdés után elfelejtendő verseny de Vries számára

De Vriesnek ekkor még mindig volt egy nyíl a tarsolyában, mivel ő volt az egyetlen versenyző az élcsoportban, akinek maradt még támadó üzemmódja. Ezt a 22. körben aktiválta, mire visszaesett a negyedik helyre Frijns mögé. Ezt követően azonban az extra teljesítmény ellenére sem tudta megelőzni honfitársát.

A 25. körben a dolgok még rosszabbra fordultak a címvédő számára. Miközben megpróbálta kivédeni Vergne támadását, de Vries összeütközött a franciával, és ezt követően a kilencedik helyre esett vissza, amit később elvesztett Wehrlein ellen.

Mortara már nem volt veszélyben az élen. Sokáig úgy tűnt, hogy a Mercedes Venturi ügyfélcsapata kettős győzelmet arat, de a 28. körben Frijns elment di Grassi mellett. Két körrel később Sims ütközött. Mivel az autója helyreállítása késett, a futamot nem nyitották meg újra.

Győzelmével Mortara 33 ponttal átvette a vezetést a bajnoki tabellán is. Üldözői ott de Vries (29 pont), Vandoorne (28), valamint Dennis és di Grassi (egyenként 25).

A Formula E február 12-én a mexikói E-Prixszel folytatódik. Az idei szezonban az eseményt ismét a mexikóvárosi Autodromo Hermanos Rodriguez pályán rendezik meg, miután a Formula E tavaly Pueblába költözött.