kedd, május 7, 2024
HomeMotorsportsFormula E Riyadh 2: Pozitív hétvége Szaúd-Arábiában a DS-Penske számára

Formula E Riyadh 2: Pozitív hétvége Szaúd-Arábiában a DS-Penske számára

A pénteki pole és P2 Jean-Eric Vergne után Stoffel Vandoorne szombaton a kvalifikáción és a versenyen is az első ötbe kerüléssel követi a Diriyya E-Prixen

DS-Penske fontos pontokkal távozik a szaúd-arábiai Diriyya E-Prixről. A Jaguar és a Porsche, akik a Formula E 2023-ban az élen végeztek, és a még fiatal 2024-es szezon kezdetén is az élen állnak, most már tudják, hogy a francia-amerikai csapattal is számolni kell

Jean-Eric Vergne pénteki eredménye – pole pole a kvalifikáción és második hely a versenyen – azzal együtt, hogy szombaton mindkét autó pontszerző helyen végzett, némi megkönnyebbülést jelent Eugenio Franzetti, a DS Performance igazgatója számára.

„A pénteki nap nagyszerű nap volt a DS Penske csapat számára” – hangsúlyozza a DS Automobiles képviselője a Formula E-ben. „A szezon eleje óta elért eredményeink, és különösen itt, a DS E-TENSE FE23-asunk nagyon jó teljesítményét mutatják. Ezek a pontok jót tesznek a morálnak, különösen a szezon elején” – mondja Franzetti.

„Természetesen tudjuk, hogy még dolgoznunk kell azon, hogy felzárkózzunk néhány versenytársunkhoz. De bízom benne, hogy ez sikerülni fog. Most, hogy már tudjuk, melyek azok a területek, ahol még van mozgásterünk, tovább dolgozhatunk a megfelelő irányba” – mondta a DS Performance igazgatója.

A Porsche és a Jaguar kihívójaként a DS-Penske 2023-ban gyakran volt lőtávolságon belül, de az egész szezonban nem tudta őket komolyan kihívni. A 2024-es szezon kezdete óta a csapat autói versenyképesebbek lettek – ráadásul olyan versenyzőkkel, akik megfelelnek a feladatnak.

A továbbjutást meg kell erősíteni

A Formula E-ben minden néhány dolgon múlik, és a végén mindig az alapvető trendek kerülnek előtérbe. Stoffel Vandoorne például a pénteki kvalifikáción nem tudott gyors kört futni Diriyyában, másnap azonban megmutatta, hogy milyen szinten van valójában.

Egy meggyőző szabadedzés után (Vergne a P2-es, Vandoorne a P6-os pozícióban) a DS Penske két pilótája annak ellenére, hogy ugyanabban a kvalifikációs csoportban voltak, bejutott a legjobb négy közé, és így továbbjutott a negyeddöntőbe. A párharcok előrehaladtával Vandoorne aztán Sacha Fenestrazt (Nissan) ejtette ki, és jutott be az elődöntőbe. A belga a negyedik helyről indult, míg Jean-Eric Vergne a nyolcadik helyet szerezte meg a rajtrácson

A hétvége második futamán az előző napi élen állók nem voltak egyformán versenyképesek. Az pedig, hogy a szombati futam egy körrel rövidebb volt (37 helyett 36), átrendezte a kártyákat az energiastratégia szempontjából.

Akárcsak a mexikóvárosi szezonnyitón, a DS-Penske is a pozíciókra játszott, Vandoorne az ötödik, Vergne pedig a nyolcadik helyen végzett. Ezekkel az eredményekkel Vergne jelenleg a harmadik helyen áll a pilóták, a DS-Penske pedig a második a konstruktőri tabellán – a Jaguar mögött, de a Porsche és a Porsche ügyfélcsapata, az Andretti előtt.

Az eredetileg február közepére tervezett hyderabadi (India) futam törlése miatt a Formula E hét hét szünetet tart a Sao Pauló-i (Brazília) versenyig. A csapatok ezt az időt arra használhatják fel, hogy finomhangolják formaautóikat a minden bizonnyal rendkívül versenyképes szezonra.