kedd, május 14, 2024
HomeMotorsports24h Daytona 2024: Ismét nincs győzelem! Műszaki problémák mindkét BMW-nél

24h Daytona 2024: Ismét nincs győzelem! Műszaki problémák mindkét BMW-nél

A BMW kénytelen idő előtt elásni az idei 24h Daytona összesített győzelem reményét – mindkét M Hybrid V8-as technikai problémák után visszaesett

A 24h Daytona 2024 verseny felénél a BMW még karnyújtásnyira volt a győzelemtől – aztán a sors úgy hozta, ahogy akarta. Alig 13 óra elteltével az RLL-BMW 40 (J. Taylor/Deletraz/Herta/Button) elképesztő visszatérést tudhat maga mögött: Az autó a futam felénél egy műszaki probléma után már körökkel lemaradt, de most újra az élmezőnyben van. Az Acura-kvartett nagy hasznát vette a számos figyelmeztető időszaknak.

J01-es Ganassi Cadillac (Bourdais/van der Zande/Dixon/Palou) is érintett volt. A csapat hivatalosan műszaki problémák miatt vonta vissza a Cadillacet – ez volt az első és eddig egyetlen kiesés a GTP osztályban.

BMW átvette a vezetést a GTD Pro kategóriában

Az LMP2 kategóriában az élen tetszés szerint változik a helyzet. Az APR Oreca 4 (Milner/Catsburg/Bamber) követi a második helyen, alig lemaradva.

Úgy tűnik azonban, hogy a csapatok és a versenyzők egy gondtól megszabadultak: Az előrejelzett eső eddig elmaradt, és az esőradar jelenleg nem jelzi, hogy a pálya vizes lehet a záró szakaszon.