péntek, május 3, 2024
HomeBasketballFontos győzelmet aratott a Heidelberg és az Oldenburg

Fontos győzelmet aratott a Heidelberg és az Oldenburg

A kosárlabda Bundesliga felzárkózási mérkőzései szerdán az alulról érkező klubok győzelmével értek véget.

Az

MLP Academy Heidelberg 82:70 (36:28) arányban nyert a rájátszásra pályázó BG Göttingen otthonában szerda este. A göttingeni csapat a mérkőzés nagy részében óriási küzdelmet folytatott. Különösen a támadó oldalon túl gyakran nem talált célba a labda. Ezt a heidelbergiek kihasználták, jobban dobták a kétpontosokat, és időnként 22 ponttal is vezettek.

Az est második mérkőzésén az EWE Baskets Oldenburg is fontos győzelmet ünnepelhetett a kiesés elleni küzdelemben. 74:71 (39:33) arányban nyertek a medi Bayreuthban. A gyenge kezdés után a második negyedben felpörögtek, és kezdetben elhúztak. A hazaiaknak sikerült újra egyenlíteniük, de az utolsó negyedórában az alsószászok voltak idegesebbek, és sorozatban negyedik győzelmüket ünnepelhették.

medi Bayreuth – EWE Baskets Oldenburg 71:74 (18:12,15:27,21:16,17:19)

Pontok medi Bayreuth: Allen 17, Anim 15, Seiferth 15, Sajus 8, Doreth 6, Wells 4, Jalalpoor 2, Joesaar 2, Wohlrath 2
EWE Baskets Oldenburg: Heidegger 23, Paulding 18, Odiase 9, Pjanic 8, Pressey 6, Holyfield 4, Michalak 4, Herrera 2