csütörtök, május 16, 2024
HomeEsportsFeWC 2022: 'DullenMIKE' tovább küzd - 'BeneCR7' hullámzása nem jutalmazott

FeWC 2022: ‘DullenMIKE’ tovább küzd – ‘BeneCR7’ hullámzása nem jutalmazott

Megszületett a végső döntés a FIFA-világbajnokság csoportkörében. Míg Dylan ‘DullenMIKE’ Neuhausen továbbjutott a következő körbe, addig Benedikt ‘BeneCR7’ Bauer kiesett.

A D-csoportban a Neuhausen már tegnap jó kiindulási pozíciót szerzett. Ennek ellenére ma rövid időre meg kellett remegnie. Két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel a negyedik helyre csúszott vissza.

Különösen bosszantó: 3:0-ra vezetett Christopher ‘Didychrislito’ Holly ellen, de ideges lett, és eladta a biztosnak hitt győzelmet. Hollynak mégis sikerült a lényegre térnie. „A Chris elleni meccs nagyon megkérdőjelezhető volt, ilyesmi nem történhet meg egy FIFA-szakemberrel, főleg nem a világbajnokságon” – mondta Neuhausen. Ennek ellenére „elégedett volt a csoportkörrel”. Még mindig hisz abban, hogy megnyerheti a bajnoki címet: „Tudom, hogy megvan hozzá a képességem, de ez az aznapi formámtól és a szerencsétől függ.

FIFAe Év Újonca Edson ‘Edson28’ Pedro már lesben állt, de a közvetlen párharcban ‘DullenMIKE’ mindent egyértelművé tett. A német egyéni bajnok egyértelműen 4:1-re nyert és jutott tovább a következő fordulóba. Ott fog találkozni Emre „EmreYilmazz” Yilmazzal holnap 13.15-től

A kiütéses fordulóba jutott még Manuel ‘Bachoore’ Bachoore, Matias ‘Matiasbonanno9’ Bonanno és Christopher ‘Didychrislito’ Holly. Mindannyian a kedvencek között vannak.

‘BeneCR7’ pecsét ‘Tekkz’ exit

A tabellán a helyzet sokkal nehezebb volt Benedikt ‘BeneCR7’ Bauer számára. Hat pontjával a hatodik helyen állt, de csak négy ponttal maradt el a negyedik helyezettől. Ez elég lett volna a kvalifikációhoz.

Az esti ülésen való indulás azonban nem a tervek szerint alakult. A harmadik mérkőzésen a ‘DullenMIKE’ ellenfele, Yilmaz ellen aratott győzelmével újra felcsillantotta a reményeket. Ami ezután következett, az érzelmek hullámvasútja volt. A győzelmet vereség követte. A Stefano „Pinna97” Pinna elleni volt egy túl sok. A végén egy pont hiányzott ahhoz, hogy a felzárkózási verseny tökéletes legyen.

Legalábbis az utolsó meccsen nagyszerű teljesítményt nyújtott. A szupersztár Donovan „Tekkz” Hunt számára minden a Bauer elleni továbbjutásról szólt. A számítás egyértelmű volt: meg kellett nyernie ezt a meccset, de Bauer csírájában elfojtott minden ellenállást. Miután Hunt kétszer is vezetett, folyamatosan egyenlített, de egy 3:2 nem sokkal a vége előtt döntőnek bizonyult. Bár újra futott, ‘BeneCR7’ kontrázott, és 4:2-vel zárta a zsákot.

A szerencsés harmadik? Javier ‘JRA’ Romero! A német résztvevő a lövészetben nyújtott segítségének köszönhetően a negyedik helyezéssel jutott tovább és kvalifikálta magát. „Tisztességes búcsút vettem, és megvertem a ‘Tekkz’-t. A ‘JRA’-t továbbküldeni, és megrázni vele a termet, legalábbis egy nagyon kis elégtétel volt” – összegezte Bauer. Ennek ellenére – mondta – fájt neki, „mert belekezdtem ebbe a szinte lehetetlen hajszába”.

A következő körben Francesco „Obrun2002” Pio Tagliafierro, Emre „EmreYilmazz” Yilmaz, Stefano „Pinna97” Pinna és Javier „JRA” Romero.