szerda, május 1, 2024
HomeMotorsportsFernando Alonso: "22 futamon keresztül mi voltunk a leglassabbak az egyenesekben"

Fernando Alonso: „22 futamon keresztül mi voltunk a leglassabbak az egyenesekben”

Fernando Alonso tizedik lett a Las Vegas-i kvalifikáción, és ezzel elégedett, bár a versenyen az egyenesekben küszködni fog

Azt követően, hogy Brazíliában mindössze egy futamon harmadik lett, úgy tűnik, az Aston Martin újra a helyes útra tért. Fernando Alonso a tizedik helyen végzett a Las Vegas-i kvalifikáción, 0,829 másodperccel lemaradva a pole pozíciótól. Ennek ellenére elégedett volt a teljesítményével: „Jó volt” – mondta

V

WK: „Összességében elégedettebbek vagyunk az autóval, mint Brazíliában. Itt olyan autónk volt, amit könnyű volt vezetni. Tudtuk tolni, magabiztosak voltunk, még a falak közelében is. Szóval igen, elégedett vagyok az autóval” – mondta a veterán pilóta.

„A pálya karakterisztikája nem kedvezett nekünk. Az egyenesekben 22 futamon keresztül mi voltunk a leglassabbak. Így nem meglepő, hogy az egész világbajnokság leghosszabb egyenesén gondjaink vannak.

A telemetriai adatok elemzése Charles Leclerc körével közvetlen összehasonlításban azt mutatja, hogy Alonso szinte minden idejét elveszíti az egyenesekben. A 2., 3., 5., 6., 10., 14. és 15. kanyarban még a Ferrarinál is valamivel gyorsabb volt.

A probléma: „Még akkor is időt veszítünk a kanyarokban, ha ellapítjuk a hátsó szárnyat. Ez egy kompromisszumos megoldás. De a Q3-ban lenni kellemes meglepetés. Most meglátjuk, hogy holnap tudunk-e pontokat szerezni. Még akkor is, ha az egyenesekben könnyű prédává válhatunk: „100%. Nem tehetünk semmit.

Reális cél a kilencedik helyről indulni. Csapattársának, Lance Strollnak nehezebb dolga lesz. Bár a kanadai bejutott a Q2-be, öt helyet veszített, és a 19. helyen áll, mert figyelmen kívül hagyta a dupla sárgát a harmadik

szabadedzésen.

Stroll sárga jelzés alatt előzte meg Carlos Sainz Ferrariját, majd a képernyőjére nézett, és nem vette észre a zászlókat. A monitorja nem mutatta őket. „Biztosan rendszerhiba volt” – magyarázta.

A kvalifikáció után újabb vizsgálat indult ellene, ismét sárga hiba miatt. Ezúttal azonban az Aston Martin a telemetriai adatokból bizonyítani tudta, hogy Stroll felemelte a lábát a gázpedálról, így nem kapott második büntetést.

Végül a 14. helyen végzett a Q2-ben, hat tizedmásodperccel lemaradva Alonso mögött. „Jó érzés volt az autóban” – mondta Stroll. „De az egyenesekben hiányzott a teljesítményem a Q2-ben. Talán a motorral volt valami. Ez néhány tizedembe került. „