kedd, május 14, 2024
HomeMotorsportsFabio Quartararo blokkolt: Augusto Fernandez rácsbüntetést kap

Fabio Quartararo blokkolt: Augusto Fernandez rácsbüntetést kap

Augusto Fernandez az edzésen lassan hajt a versenytávra és büntetést kap – de Fabio Quartararo nem hiszi, hogy blokkolás nélkül bejutott volna a Q2-be

Közeli helyzet alakult ki az Ausztrál Nagydíj pénteki edzésének végén. Augusto Fernandez (Tech3-GasGas) már a kiállásnál tartott. A MotoGP újonca lassan körözött a Phillip Island-i pályán.

A híres „Lukey Heights” dombtető után Fernandez legurult a versenypályáról. A 10. kanyar előtt azonban visszasuhant balra a versenytávra. Ezzel egy időben Fabio Quartararo az utolsó repülő körén lőtt be.

A Yamaha versenyzője balra húzódott, hogy elkerülje a hátsó ütközést. A pályáról letérve a kavicságy előtt tudott lassítani. A versenyfelügyelők azonnal vizsgálatot indítottak Fernandez ellen.

A büntetés azonnal meg is érkezett. A kivételesen szombaton megrendezésre kerülő nagydíjra a spanyol versenyzőt három hellyel hátrébb sorolják a rajtrácson. „Nincs mentség. Nem láttam őt” – vállalta a felelősséget Fernandez.

A 13. helyen álló Fernandez végül Quartararóhoz hasonlóan lemaradt a Q2-be jutásról. A korábbi világbajnok azonban nem hiszi, hogy ez a nem szándékos blokkolás a top10-es helyezésébe került. Saját erőből a Yamaha nem volt elég gyors ehhez.

„Semmi esély” – legyintett Quartararo. „Persze javítottam volna egy kicsit, de már fél másodperces hátrányban voltam.” A 17. helyen a francia 0,994 másodperccel maradt le. A körideje zavarba ejtő számára.

„Fél másodperccel gyorsabb voltam ma, mint tavaly, pedig még csak 17 éves vagyok, ez őrület. A határon motoroztam, hogy megcsináljam ezt az 1:28.9-et.” Egy évvel ezelőtt Quartararo pénteken 1’29.6-os idővel ötödik lett.

Mi a Yamaha legnagyobb problémája a folyékony pályán? „A kanyarodás. A motorunkat évről évre egyre nehezebb vezetni. 2019-ben ez volt az erősségünk, most ez a gyengeségünk. Ezt láthatod. Egy másodperccel vagyok lemaradva az élmezőnytől.”

„A csapattársam még jobban küzd. Sokkal rosszabb, mint amire számítottam. Tavaly az ötödik helyre kvalifikáltam, két tizedmásodperccel lemaradva. Akkor minden nap javultunk, mert a pálya körülményei jobbak lettek.”