péntek, március 29, 2024
HomeMotorsportsF1-es edzés Suzukában: Mick Schumacher az ülés után bukott!

F1-es edzés Suzukában: Mick Schumacher az ülés után bukott!

Fernando Alonso a leggyorsabb az első gyakorláson Suzukában, de az edzést erősen befolyásolja az eső – Mick Schumacher a rajtgyakorlatok után bukik

Fernando Alonso szerezte meg a hétvége első legjobb idejét a Forma-1 japán edzésén. Az alpesi pilóta kihasználta az esős edzés legjobb körülményeit, és az első helyet szerezte meg Carlos Sainz és Charles Leclerc két Ferrarija előtt. Az edzésen azonban erősen esett az eső.

Sokakban felmerülhetett a kérdés, hogy egyáltalán le lehet-e futni az edzést, de az egy héttel ezelőtti szingapúri futammal ellentétben a versenyirányítás időben megnyitotta az edzést és a boxutcát.

És valóban, néhány autó rögtön ki is merészkedett, köztük a helyi hős Yuki Tsunoda (AlphaTauri). Az első leggyorsabb időt Mick Schumacher érte el, de a versenyzők gyorsan megjegyezték, hogy talán már elég száraz a pálya a középhaladóknak. Azonban egészen az ülés feléig tartott, mire az első versenyzők átálltak a köztes keverékekre.

Elsőként Max Verstappen és Sergio Perez két Red Bullja indult, akik jelentősen meg tudták verni a korábban teljes vizes pályán futott időket – annak ellenére, hogy mindkettőjüknek ez volt az első mért körük. A holland a hatodik helyen végzett.

Pár percig a versenyzők jelentősen javítani tudtak a köridejükön, mielőtt a vége felé ismét eleredt az eső, így az utolsó tíz percben már alig lehetett autózni.

Mick Schumacher számára azonban kellemetlen véget ért az ülés: miután az idő már lejárt, és a pilóták befejezték a rajtgyakorlatokat, a német az Esses végén lévő gyors balos kanyarban elrepült, és elég keményen a pálya korlátjának csapódott. „Sok volt az aquaplaning” – számolt be.

Korábban a sérülés nélkül maradt Haas-pilóta a hetedik legjobb időt (+1,513 másodperc) autózta, Sebastian Vettel (Aston Martin) csak a 20. és utolsó volt, 5,842 másodperccel lemaradva. Az idők nem valószínű, hogy sokat érnek.

Mindenesetre Schumacher balesete volt az egyetlen, amely nagyon nehéz körülmények között történt. Előtte csak Nicholas Latifi (Williams) és Charles Leclerc volt egyszer a kavicságyban, de ők is kijutottak belőle.

Pénteken reggel 8 órakor (MESZ) még a második edzés van napirenden. Ez 60-ról 90 percre hosszabbodik, mert a Pirelli valójában a 2023-as új slick gumikat akarta tesztelni. De mivel a pálya akkor még nedves lesz, ez a terv nem fog működni.