szombat, május 4, 2024
HomeChampions LeagueEz a 32 csapat kvalifikálta magát a Bajnokok Ligájába

Ez a 32 csapat kvalifikálta magát a Bajnokok Ligájába

Kihez lesz szerencséje a Borussia Dortmundnak, az FC Bayernnek, az RB Leipzignek és az Union Berlinnek az új Bajnokok Ligája-szezonban? Mostanra már mind a 32 résztvevő kiderült.

Az Union Berlin a 34. játéknapon megszerezte a Bundesligát megillető negyedik Bajnokok Ligája-jegyet a 2023/24-es szezonra – ezzel a legfontosabb európai kupasorozatban való debütálását ünnepelte. A Borussia Dortmund, az FC Bayern és az RB Leipzig már korábban biztosra vette, hogy ismét részt vehet a jövedelmező csoportkörben.

Mivel a Bajnokok Ligája nagyszabású reformja 2024-től lép életbe, 32 csapat lesz utoljára az élvonalban. A Premier League, a La Liga, a Serie A és a Bundesliga topligák egyenként négy klubot adnak majd, Franciaországba és Portugáliába pedig egy-egy kettő jut. Ezen kívül Hollandia, Ausztria, Skócia és Szerbia bajnokai a csoportkörben való részvétellel jutalmazódnak majd.

Öt Bajnokok Ligája-csapat Spanyolországból

Ezeken kívül a regnáló Bajnokok és Európa Liga-győztesek is részt vehetnek, sőt, a sorsoláson az első kasszában indulhatnak – akárcsak a legnépszerűbb nemzetek bajnokai. Mivel a ManCity először nyerte meg a nyeles potot, és bajnokként amúgy is kvalifikálta volna magát az élvonalba, az UEFA ranglistáján tizenegyedik legjobb egyesület járt jól – idén Ukrajna, ahol a Shakhtar Donyeck lett a bajnok.

Másrészt a hazai bajnokságban lemaradt Sevilla FC Európa Liga-diadalának köszönhetően a La Liga öt csapattal versenyezhet – ahogy tavaly a Bundesliga is az Eintracht Frankfurtnak köszönhetően. A Galatasaray, a Youngs Boys Bern és a Sporting Braga a rájátszáson keresztül szerezte meg a jegyét. Szerdán a PSV Eindhoven, az FC Koppenhága és – első alkalommal – a Royal Antwerpen is sikerrel járt.