kedd, április 30, 2024
HomeBasketballEuroliga-frusztráció után: a Bayern és a Berlin nyert a BBL-ben

Euroliga-frusztráció után: a Bayern és a Berlin nyert a BBL-ben

München jól tartja magát a Braunschweig ellen, a Berlin a kis rotáció ellenére is győzött a Ludwigsburg ellen: Az Euroligából való kiesés után a két csapat már a nemzeti bajnokságra koncentrálhat

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata magabiztosan védte meg első helyét a Bundesligában. Két nappal az Euroligából való kiesés után a német kupagyőztes vasárnap 91:61 (44:31) arányban dominált a Basketball Löwen Braunschweig elleni hazai összecsapáson, így továbbra is megelőzte a Niners Chemnitzet, amely szombaton bosszúsan verte a Bonnt. Ezt megelőzően a harmadik helyen álló Alba Berlin 100:91 (55:44) arányban nyert a Riesen Ludwigsburg ellen, és ezzel sorozatban kilencedik BBL-győzelmét aratta. Israel Gonzalez vezetőedző csapata korán elbukott a nemzetközi porondon.

A müncheni BMW Parkban – ahol a korábbi NBA-játékos Serge Ibaka kapott pihenőt – a kezdetektől fogva átvette az irányítást, és nem engedte át az Oroszlánokat – az FCBB-nél nyoma sem volt a csalódottságnak nem sokkal az Athén elleni 75:82-es győzelem után, amely véget vetett minden play-in álomnak az Euroligában. Valahányszor közelebb küzdötte magát a Braunschweig, Pablo Laso vezetőedző csapata kicsit jobban rálépett a gázra. A mérkőzést számos megszakítás jellemezte. Az utolsó negyedben például meghibásodott a technika, és csak hosszas szünet után lehetett folytatni a játékot. A Bayern ezt követően azonnal egy 13 pontos rohamba kezdett, és 31 pontra növelte előnyét.

Sylvain Francisco 19 ponttal az éllovas legeredményesebbje volt. A fiatal Ivan Harchenkov hét pontot szerzett. A Lionsnál csak Brandon Tischler és Barra Njie ért el kétszámjegyű pontszámot fejenként tizenegy ponttal.

„Különösen védekezésben játszottunk nagyon jól, és az utolsó negyedben is sok mindent jól csináltunk” – mondta Francisco. „Az Euroligában ez nem mindig sikerült. Ott még van egy meccsünk, de a fókuszunk most már egyértelműen a Bundesligára irányul.”

Az Uber Arénában 7446 néző előtt a Berlin egy szoros első játékrészt követően kissé elhúzott, és a gyenge, mindössze 28 százalékos hárompontos mutató ellenére a végéig karnyújtásnyira tartotta a vendégeket. Egy szakaszban 17 pontra növelték előnyüket – és mindezt annak ellenére, hogy nyolc sérült játékosuk volt, alig néhány nappal a Partizan Belgrád elleni 83:94-es vereség után az Euroligában. Az Alba legjobb pontszerzői Sterling Brown 21 ponttal és Yanni Wetzell 18 ponttal voltak. „Nagyon örülök a játékosaimnak, mert nagyon megérdemelték ezt a győzelmet. Hihetetlen, hogy egy megtizedelt csapattal ilyen nagyot küzdöttünk ma – ráadásul mindössze három nappal a Partizan elleni meccs után” – mondta Israel Gonzalez vezetőedző.

A Ludwigsburgból Jayvon Graves (24) és Silas Melson (23) emelkedett ki. Az újonnan szerződtetett Ariel Hukporti még nem szerepelt az Óriások csapatában.

A Würzburg Baskets szintén továbbra is a siker útján halad. A tabella negyedik helyén álló csapat 75:67-re nyert Göttingenben, és tizedik idegenbeli győzelmével új klubrekordot állított fel – annak ellenére, hogy a szünetben 30:34-es hátrányban volt. Az alsó-frankföldi klub legjobb pontszerzője az irányító Otis Livingston II volt 30 ponttal.