kedd, április 16, 2024
HomeMotorsports"Elfogadhatatlan": a Forma-1 kritizálta a barcelonai szurkolói káoszt

„Elfogadhatatlan”: a Forma-1 kritizálta a barcelonai szurkolói káoszt

A Forma-1 „elfogadhatatlannak” nevezte a Spanyol Nagydíj nagy tömegével kapcsolatos problémákat, és javulást sürgetett

Azután, hogy a Corona-járvány miatt két évig csak korlátozott tömegeket engedtek a Circuit de Barcelona-Catalunya pályára, idén teltház volt a Spanyol Nagydíjon. 300.000 ember özönlött a barcelonai helyszínre a hétvégén.

De hamar kiderült, hogy a helyszín nem volt felkészülve a Forma-1-es rajongók hatalmas rohamára. Hosszú sorok alakultak ki a korlátozott számú étel- és itallapok, valamint a higiéniai létesítmények előtt.

Különösen szombaton és vasárnap állt meg a forgalom a pálya körüli bekötőutakon, és a rajongóknak nehéz volt parkolóhelyet találni. Még Montmelo kis vasútállomása is nehezen tudta elszállítani a szurkolókat a központba és vissza a csúcsforgalomban.

Formula-1-es rajongók panaszkodnak a neten

A problémákat súlyosbította a hőség, mivel Katalónia az év eddigi legmelegebb hetét élte át. A hőmérséklet 35 fok fölé emelkedett, így sok szurkolónak kellett megfelelő étel és ital nélkül dacolnia az időjárással

Sokan fejezték ki nemtetszésüket a közösségi médiában. Néhányan még arra is utaltak, hogy nem jönnek el a verseny napján, pedig jegyet vettek.

Órákkal a verseny után a Formula One közleményt adott ki, amelyben „elfogadhatatlannak” nevezte a torlódásokat, és felszólította a szervezőket, hogy hozzanak létre egy tervet a hasonló problémák elkerülésére jövőre.

A Forma-1 jobb szervezettségre szólít fel

„A nagyszámú szurkoló a pályán belül és kívül is közlekedési problémákat okozott a rajongóknak” – áll a közleményben. „Tudatosítottuk a szervezővel, hogy ez elfogadhatatlan, és a következő szezonra orvosolni kell a problémát.”

A montmelói pálya egyes részeit az idei évre felújították, de a fő nézőtéri létesítmények egy része gyakorlatilag érintetlen maradt az évek során.

Mivel a Spanyol Nagydíj Max Verstappen első Forma-1-es győzelmének színhelye – 2016-ban nyert – és népszerű turisztikai célpont, az elmúlt években egyre több holland rajongó utazott Katalóniába.

Carlos Sainz javuló eredményei a Ferrarival és Fernando Alonso visszatérése miatt a helyi szurkolók is újra a spanyol pálya feléledt, amely 1991-es megalapítása óta ad otthont Forma-1-es futamoknak.