péntek, április 19, 2024
HomeSerie AEgy röppentyű vezet: Di Maria és Vlahovics triplázásra készteti a Juvét

Egy röppentyű vezet: Di Maria és Vlahovics triplázásra készteti a Juvét

Hétfő este az olasz rekordbajnok Juventus is megkezdte az új Serie A-szezont – és tette ezt rendkívül magabiztosan, rövid dadogós kezdés után. A gólkirály Vlahovic mellett egy újabb támadócsillagot is ünnepelhettek.

Bár a rekordbajnok Juventus számára csak hétfőn kezdődött az új Serie A-szezon, a nyomás máris megvolt: egyrészt, mert az elmúlt két évben az Öreg Hölgy messze elmaradt saját elvárásaitól (bajnok Inter, bajnok Milan) – másrészt, mert az első játéknap előtt az összes olasz élvonalbeli klub máris triplával indult.

A nyomás megbénította-e a játékosokat az Allianz Stadion otthonában? Nem közvetlenül tisztázandó, de nyilvánvaló volt az idegesség a játékban, többek között a két újonc Bremer (Torino, az elmúlt szezon védőjének választották) és di Maria, akit a Paris Saint-Germaintől való könnyes búcsúja után közvetlenül a gólreménység Vlahovic mögé soroltak fel támadó fegyverként.

A torinóiak nehezen tudtak abszolút kontrollt gyakorolni a pimasz ellenfél, a Sassuolo ellen, a lelátóról időnként füttyszó hallatszott. Majdnem végzetes következményekkel: Defrel kétszer is lehetőséget kapott, hogy 1-0-ra alakítsa az eredményt, de mindkét alkalommal nem tudta legyőzni a jól reagáló Perint (20. és 22. perc), aki a sérült Juve-csapat állandó kapusát, Szczesny-t helyettesítette (combizomszakadás).

Di Maria és Vlahovic eloszlatja a kételyeket

A nem sokkal ezután következő ivószünet után Massimiliano Allegri, a Torino edzője ezután 4-4-2-es rendszerről 4-3-3-ra váltott, ami meghozta gyümölcsét. Csapata egyre inkább rányomta a bélyegét a játékra, fölényes védekezéssel is dominált.

A szünetben elért 2:0-s vezetés végül minden bizonnyal túl nagynak bizonyult: Cuadrado és Alex Sandro gyönyörű kombinációja után az ünnepelt újonc di Maria röplabdázta a labdát a bal felső sarokba (26.). Nem sokkal a katakombákba kerülés előtt aztán Vlahovics okosan fonákolt a Ferrarival szemben (41.), a szerb biztonsággal értékesítette a megítélt büntetőt (43.).

Kostic ünnepli debütálását a Juvéban

A második 45 percet a Bianconeri széles mellel kezdte, és rövidre zárta a Neroverdi elleni meccset. Az 51. percben a döntés már megszületett: A korábban Düsseldorfban, Schalke-ban, Frankfurtban is megfordult Ayhan kapitális hibája után, aki di Maria lábába játszott, következett a 3:0. Az argentin végül kis szerencsével tette át a lesre és szabadon álló Vlahovicsnak, aki jéghidegen via volley a bal alsó sarokba végzett. A mérkőzés hátralévő része sima ügy volt, amelyben Vlahovics majdnem mesterhármast ért el (86.). A vendégek már rég beletörődtek a vereségbe.

Allegri edző egyébként pályára küldte az Eintrachtból való átigazolása után debütáló Kosticot – valamint olyan fiatal játékosokat, mint a 19 éves Miretti, Soulé Malvano (19) és Rovella (20), akik végül idővel magukkal vitték a három pontot. A Torino ezzel csatlakozott az első játéknap győztes topcsapataihoz. A Juventus legközelebb a Sampdoria Genova (0:2 az Atalanta ellen a rajtnál) otthonában játszik idegenben – a kezdés hétfőn 20:45-kor lesz. A Sassuolo szombaton (20.45) a feljutott Lecce csapatát fogadja.

Érdekes mellékes megjegyzés: 1971/72 óta először fordult elő, hogy egy új Serie A-szezon kezdetén egyetlen döntetlen sem született – és akkor még csak 16 csapat volt. Ami szintén érdekes volt a szezonnyitón: Még soha nem fordult elő, hogy az előszezon első nyolc helyezettje mind megnyerte volna az első meccsét a szezonban.