сряда, април 24, 2024
HomeSerie AВолята е на воле: Ди Мария и Влахович извеждат Юве до требъл

Волята е на воле: Ди Мария и Влахович извеждат Юве до требъл

В понеделник вечерта рекордьорът по титли в Италия Ювентус също даде старт на новия сезон в Серия А – и го направи изключително уверено след краткото си колебливо начало. Освен голмайстора Влахович беше отбелязана и нова звезда в нападение.

Въпреки че новият сезон в Серия А започна за рекордния шампион Ювентус едва в понеделник, натискът беше голям: от една страна, защото през последните две години Старата госпожа не оправда собствените си очаквания (шампион Интер, шампион Милан), а от друга, защото в навечерието на първия ден всички водещи италиански клубове вече бяха започнали с требъл.

Дали напрежението е парализирало играчите у дома на стадион „Алианц“? Не е директно да се изясни, но очевидно е нервността в играта с, наред с други, двамата нови Bremer (Торино, избран защитник на миналия сезон) и ди Мария, който след сълзливо сбогуване от Париж Сен Жермен е директно подредени като офанзивен оръжие зад вратата надежда Влахович.

Отборът от Торино се опитваше да упражнява абсолютен контрол срещу нахалния съперник от Сасуоло, като от трибуните от време на време се чуваха освирквания. Почти с фатални последици: Дефрел на два пъти имаше възможност да направи резултата 1:0, но и в двата случая не успя да преодолее добре реагиралия Перин (20-ата и 22-ата минута), който заместваше контузения редовен вратар на Юве Шчесни (адуктори).

Ди Мария и Влахович разсейват съмненията

След почивката за пиене, която последва малко след това, треньорът на Торино Масимилиано Алегри премина от система 4-4-2 към 4-3-3, което трябваше да даде резултат. Все повече и повече неговият отбор поставяше своя отпечатък върху играта, като доминираше и с превъзходна работа в защита.

В крайна сметка преднината от 2:0 на почивката със сигурност е била твърде висока: След красива комбинация между Куадрадо и Алекс Сандро прославеният новобранец Ди Мария прати топката в горния ляв ъгъл (26-и). Малко преди да навлезе в катакомбите, Влахович се измъкна хитро срещу Ферари (41.), а сърбинът безопасно реализира дадената дузпа (43.).

Kostic празнува дебюта си в Юве

Бианконерите започнаха вторите 45 минути с широки гърди и се справиха с Нероверди. В 51-ата минута решението вече е взето: След капитална грешка на Айхан (бивш играч на Дюселдорф, Шалке, Франкфурт), който игра в краката на ди Мария, последва 3:0. Накрая аржентинецът с малко късмет пусна за дебнещия и свободен Влахович, който изпълни ледено чрез воле в долния ляв ъгъл. Останалата част от мача беше елементарна и Влахович едва не вкара тройка (86-та минута). Гостите отдавна се бяха примирили с поражението.

Иначе треньорът Алегри изпрати на терена дебютанта Костич след трансфера му от Айнтрахт – както и млади играчи като 19-годишния Мирети, Суле Малвано (19 г.) и Ровела (20 г.), които в крайна сметка донесоха трите точки. По този начин Торино се присъедини към победоносните водещи отбори от първия ден на мача. Следващият мач на Ювентус е гостуване на Сампдория Генуа (0:2 срещу Аталанта на старта) – началото е в понеделник в 20:45 ч. Сасуоло е домакин на промотирания Лече в събота (20.45 ч.).

Интересна бележка: за първи път от 1971/72 г. насам няма нито едно равенство в началото на новия сезон в Серия А – а тогава имаше само 16 отбора. Интересно беше и откриването на сезона: Никога досега осемте най-добри играчи в предварителния сезон не са печелили първия си мач за сезона.