szombat, április 27, 2024
HomeBasketballEgy lövőasszisztensnek köszönhetően: a Bayern újra a tabella élén

Egy lövőasszisztensnek köszönhetően: a Bayern újra a tabella élén

A müncheni kupagyőztes csak hosszabbításban győzte le a Hamburg Towers-t rekordszámú, 12 ezer néző előtt. Az Alba Berlin lőtámogatást nyújt, sikerrel a Chemnitz elleni csúcsmeccsen. A BBL vasárnap

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata visszavette a vezetést a Bundesligában. A német kupagyőztes vasárnap rekordszámú, 12 ezer néző előtt 81:80 (73:73, 38:34) arányban, hosszabbításban győzte le a kilencedik helyen álló Hamburg Towers együttesét a hanzavárosban. A korábbi listavezető Niners Chemnitz aztán este 79:84 (35:39) arányú vereséget szenvedett a harmadik helyen álló Alba Berlintől, így nem tudta újra megelőzni a bajorokat.

A hétvégi csúcsrangadón, a Chemnitzi Kiállítási Központban 5000 néző előtt rendezett mérkőzésen Sterling Brown 18 ponttal a berliniek legjobb pontszerzőjének bizonyult, míg a hazaiaknál Jeff Garrett (15) és Kevin Yebo (14) voltak a legpontosabb dobók. Az Albának, amely a hét folyamán a Real Madriddal és Isztambulban is szűken elveszítette Euroliga-párharcait, egészen a második negyedig kellett, hogy belelendüljön a meccsbe és fölénybe kerüljön. A szászországi klub tartotta a lépést az izgalmas találkozón, de a vezetést már nem tudta átvenni, bár egy szakaszban egyenlített, majd Aher Uguak 20 másodperccel a vége előtt egy pontra hozta vissza csapatát.

Hamburgban Brae Ivey 33 másodperccel a rendes játékidő vége előtt egy hárompontossal hosszabbítást kényszerített ki. Nick Weiler-Babb az ezt követő távoli dobást kihagyta a favoritoknál. A drámai találkozón Aljami Durham újabb hosszabbítással kecsegtetett, ám röviddel a vége előtt blokkolták a feldobási kísérletét. A müncheniek legjobbjai Isaac Bonga és Elias Harris voltak egyenként 14 ponttal, míg az észak-németeknél William Christmas (18) és Vincent King (17) voltak a legjobbak.

Bayern a fáradtság jelei mutatkoznak

A szerdai valenciai és a pénteki, Maccabi Tel Aviv elleni hazai Euroliga-vereség után a müncheniek edzője, Pablo Laso támadói nehezen lendültek játékba az ellenfél kompakt védekezése ellen. A favoritok a záró negyedben harcoltak ki először kétszámjegyű előnyt, de a Hamburg ismét csökkenteni tudta azt. Devin Booker, Danko Brankovic és Andreas Obst sérülés miatt hiányzott, a többi Bayern-játékos láthatóan fáradt volt.

A Hamburg a Volksparkstadion nagy arénájába költözött a tizedik évfordulója alkalmából, és nagyobb tömeget vonzott, mint Dirk Nowitzki válogatottja, amely 2006-ban egy Kanada elleni tesztmérkőzésen érte el a korábbi hamburgi rekordot, 10 925 nézővel.