vasárnap, május 19, 2024
HomeBundesligaEgy heves figyelmeztető lövés régi ismerős mintákkal

Egy heves figyelmeztető lövés régi ismerős mintákkal

Thomas Tuchel a végletekig vékonybőrűnek és bosszúsnak tűnt az RB Leipzig elleni 3-0-s vereséget követő sajtótájékoztatón: „Úgy érzem, mintha ez a tavalyi szezon teljes folytatása lenne” – elemezte, majd hozzátette: „Ez nem elég.

Nem kell eltúlozni a Szuperkupát és a Bayern súlyos vereségét. Egy évvel ezelőtt a müncheniek 5:3-ra nyertek Lipcsében, majd 6:1-re söpörtek el az Eintracht Frankfurt mellett a Bundesliga rajtjánál, és akkor aligha sejtette bárki is, hogy milyen végzetes fordulatot vesz a szezon. Ebből a szempontból a pánik és a világvége-forgatókönyvek koraiak.

Mindazonáltal a 2018 októberében a Mönchengladbach elleni 0:3 óta a legmagasabb hazai vereségnek heves figyelmeztető lövésnek kell lennie. Hat nappal a Bundesliga rajtja előtt a Werder Bremen otthonában a müncheniek visszazuhantak a régi, nyáron elhagyottnak hitt mintákba. A pályán már jó ideje nem sugározzák a bajnok önképüket.

A müncheniek továbbra is túlságosan könnyen kapnak gólt, egyéni védekezésük pedig a döntő jelenetekben rossz vagy elégtelen. Szombat este Joshua Kimmich labdavesztése vezetett a Lipcse első lehetőségéhez már a második percben. Az első standard helyzetet követően alig 60 másodperccel később egy második labdát is elpuskázott a védelem, 0:1.

Vélhetően ez volt egyelőre Tel utolsó esélye a kezdő tizenegyben

A második gól, amit kétségtelenül Dani Olmo szerzett zseniálisan, Matthjis de Ligt és Konrad Laimer úgy állt ott, mint az iskolásfiúk, mindkettőjüket Tuchel lecserélte a félidőben. Benjamin Pavardot is sújtotta az edzői eltiltás. A francia úgy nézett ki, mintha fejben már el is hagyta volna Münchent, és a Manchester Unitednél lenne, akik udvarolnak neki. A harmadik gólt az egyébként jó Noussair Mazraoui szerencsétlen kézilabdája okozta. Ez a jelenet is a folytatástól bűzlött, már az előző szezonban is kétszámjegyű büntetőszámot okoztak ellenük a müncheniek

Támadásban a müncheniek szaporázták a lehetőségeket. Mathys Tel kezdhetett középpályásként, és a korai 0:1 után két nagy lehetőséget is kihagyott az egyenlítésre. A fiatal francia számára valószínűleg ez volt egyelőre az utolsó kezdő lehetőség. A sajtótájékoztatón Tuchel kiosztott egy kezdő tizenegyes garanciát Harry Kane-nek, akit frenetikusan ünnepeltek, amikor csereként beállt, a brémai meccsen kezdett.

Az előző nap szerződtetett angol nem meglepő módon nem tudott jokerként lendületet adni. Összességében a müncheni csapatnál sok félreértésről árulkodott, túl gyakran nem érkezett meg az utolsó labda, sok minden koordinálatlannak tűnt. Kane-től azt várják, hogy Brémában orvosolja az esélytelenséget. A védekezés gyengeségei egyelőre Tuchel legnagyobb problémája maradnak. Még egy teljes felkészülés után is.