hétfő, április 29, 2024
HomeBundesligaEgy hatos csomag a Ronhofban

Egy hatos csomag a Ronhofban

A sorozat tartott: Az 1. FC Köln elleni 1-1-es döntetlennel a Greuther Fürth sorozatban hatodik hazai mérkőzésén maradt veretlen. A kieső zónában maradás esélyét nem igazán növeli ez a pontgyarapodás, de a játékban elért előrelépés bátorításként szolgál.

Három győzelem és három döntetlen, a Lóherék az utóbbi hazai meccseken hat veretlen 90 percet adtak a szurkolóiknak. „Ez a sorozat fontos számunkra és a szurkolóink számára: látni, hogy nagyon erősek vagyunk otthon. Azt hiszem, minden ellenfél, aki idejön, tudja, hogy nehéz lesz pontot szerezni. Ezt ismét megmutattuk” – mondta Branimir Hrgota kapitány. A Hoffenheim elleni november végi látványos 3:6 jelentette az eddigi utolsó vereséget hazai pályán.

Első hárompontos győzelem hátrányba kerülés után

A Köln elleni döntetlen újabb előrelépés a tabellán, hiszen ez volt mindössze a harmadik pont, amit hátrányból szereztek ebben a szezonban. Ez eddig csak az Arminia Bielefeld elleni két döntetlen alkalmával volt így. „Visszavágtunk a hátrányba kerülés után, és nagyon jó teljesítményt nyújtottunk. Megérdemeltük az egy pontot” – mondta a védő Sebastian Griesbeck, aki első Bundesliga-gólját szerezte, miután egy szöglet után fejelt a kapuba. Ebben a szezonban ez volt mindössze a harmadik alkalom, hogy a lóherék szögletből betaláltak, ami újabb fejlemény.

Ez az egy pont azonban nem sokat ér a klub bajnoki bennmaradásához, ami tíz mérkőzéssel a vége előtt továbbra is szinte lehetetlen feladat. Ennek ellenére: Az örökranglistán az SpVgg 35 ponttal utolérte az 50. helyen álló SSV Ulm 1846-ot, de a „Spatzen” 24 meccsel kevesebbet játszott és jobb a gólkülönbsége. A Tennis Borussia Berlin 49 ponttal a 49. helyen áll. Nehéz elképzelni, hogy Stefan Leitl csapata 2021/22-ben felzárkózik. Ha pedig így lenne, akkor hirtelen garantáltan izgalmas lenne a kiesés elleni harc.