szombat, április 27, 2024
HomeChampions LeagueEgy győzelem önmagában nem elég: Így jut a Bayern a legjobb 16...

Egy győzelem önmagában nem elég: Így jut a Bayern a legjobb 16 közé Pilsenben

Még ha az FC Bayern a negyedik Bajnokok Ligája-mérkőzését is megnyeri, a párhuzamos mérkőzésen múlik a korai bejutás a legjobb 16 közé. A C csoport kiinduló helyzete.

Az SSC Napoli (13:2 gól), a Manchester City (11:1), a Club Brugge (7:0) és a Real Madrid (7:1) mellett az FC Bayern (9:0) egyike annak az öt klubnak, amely három mérkőzés után kilenc pontnál jár a Bajnokok Ligája csoportkörében. Ennek ellenére a német rekordbajnok a negyedik játéknapon még mindig nem a saját kezében tartja a helyét a legjobb 16 között.

A Viktoria Plzen szerdai újabb győzelmével a müncheniek csak akkor juthatnak tovább a kieséses szakaszba, ha az FC Barcelona a párhuzamos mérkőzésen döntetlent ér el az Inter Milan ellen. Ha viszont a Barça is nyer, akkor elméletileg hat játéknap után is lehetséges lenne egy olyan felállás, amelyben a katalánoknak tizenkét pont van a számláján, akárcsak a Bayernnek és az Internek.

Ha az Inter nyer a Barcánál, a Bayernnek csak egy döntetlenre lenne szüksége

Egy döntetlen Plzenben ugyanakkor elég lehet a Bayernnek ahhoz, hogy a héten bebiztosítsa helyét a legjobb 16 között, ha az Inter ugyanakkor nyer Barcelonában. Ebben az esetben Robert Lewandowski, Marc-André ter Stegen és társai behozhatatlan, hétpontos hátrányban lennének Julian Nagelsmann csapatával szemben.
Ez lenne egyébként az első döntetlen a C csoportban; az A csoportban a Napoli, a Liverpool, az Ajax és a Rangers, valamint a B csoportban a Bruges, a Bayer Leverkusen, a Porto és az Atletico részvételével az eddigi hat meccs mindegyikén volt már győztes is. A 2013/14-es idényben a Napoli volt az egyetlen klub a Bajnokok Ligája történetében, amely tizenkét ponttal nem jutott tovább.

A Bajnokok Ligája 16-os fordulójának nyolc párosítását a világbajnokság kezdete előtt sorsolják ki. November 7-én, hétfőn Nyonban derül ki, hogy a 16 csoportgyőztes és a csoportmásodik helyezett kik ellen játszhat a negyeddöntőbe jutásért februárban (első mérkőzés) és 2023 márciusában (második mérkőzés).