péntek, március 29, 2024
HomeLa LigaEgy függőség és rengeteg mentalitás: a Real Madrid 35. bajnoki címét ünnepli

Egy függőség és rengeteg mentalitás: a Real Madrid 35. bajnoki címét ünnepli

38 meccsből 34 nap után már egyértelmű: a Real Madrid spanyol bajnok. A sevillai idegenbeli győzelem is ezt jelképezte.

A Clasicón elszenvedett súlyos 0:4 – Thibaut Courtois kapus nemrég még „véletlennek”, üzemi balesetnek is nevezte – már nem volt hatással a La Liga 2021/22-es szezonjának záró szakaszára. Messze megelőzve az FC Barcelonát, amely a visszatérő Xavi vezetésével túl későn kapaszkodott fel, a rekordbajnok Real Madrid megszerezte 35. bajnoki címét (a Barca 26-nál tart).

Az idén egyértelműen legjobb spanyol csapatnak – az új védőfőnökkel, David Alabával – nem kellett mindig kitűnnie, és a bajnoki címért folytatott versenyfutásban nem komolyan vehető konkurenciára is támaszkodhatott. Nem a Barça, nem az Atletico, de még a Sevilla FC sem, amely sokáig tartotta a lépést, és túl gyakran botlott, különösen a nagy meccseken.

Ancelotti mind az 5 topligában diadalmaskodik

Carlo Ancelotti első spanyol bajnoki címének szimbóluma – amivel az olasz lett az első edző, aki az összes top 5-ös bajnokságot megnyerte – a Real 3-2-es idegenbeli győzelme volt az andalúzoknál húsvét vasárnap. 2-0-s hátrányban, a második félidőben fordított, sőt a hosszabbításban nyert. A győztes gólt Karim Benzema szerezte.

A francia gólgarancia nagy teljesítményt nyújtott egy masszív csapatban, amely ritkán volt sebezhetetlen, de a remek mentalitásnak köszönhetően ugyanolyan ritkán volt ledönthető – ezt nemzetközileg a PSG és az FC Chelsea is megérezte.

Ugyanez vonatkozik Benzemára is, aki 34 évesen pályafutása legjobb szezonját futja. 30 bajnoki mérkőzés után 26 gólnál és tizenegy asszisztnál áll az állandóság, a Real Madrid a francia jelenlétére és gólerősségére támadásban is támaszkodik – kongeniális társa, Vinicius Junior az újabb erős szezon ellenére még nem ilyen stabil. De aligha kellett lecserélnie a „Mr. Megbízhatót”, a 2021/22-es szezon spanyol bajnokiját.