szerda, május 1, 2024
HomeFootballEgy ex-Schalkeré az utolsó szó: büntetőkkel nyerte a Betis a Copa del...

Egy ex-Schalkeré az utolsó szó: büntetőkkel nyerte a Betis a Copa del Rey-t

2005 óta először nyerte meg újra a Betis a Spanyol Kupát – mindkétszer a 40 éves Joaquínnal a pályán. A Valencia elleni büntetőpárbajban egy 19 éves játékos vesztette el az idegeit – egy ex-salker tartotta meg.

A sevillai Olimpiai Stadionban a Betis kezdett jobban az ex-dortmundi Marc Bartra révén. Egy szép jobb oldali támadás után a Betis megszerezte a vezetést: Bellerin pontosan passzolt Borja Iglesiashoz, akinek nem okozott gondot közelről a kapuba fejelni, így 1-0 (11.).

A Valenciától támadásban nem sok mindent lehetett látni, de a 30. percben jött a villanás: Diakhaby a saját térfelén mélyen a jobb oldalon szerzett labdát, a bőr két állomáson keresztül Ilaix Moribánál landolt. A lipcsei kölcsönjátékos tökéletes passzát aztán Hugo Duro váltotta gólra egy ügyes lökéssel a kiugró Bravo kapus felett.

Közvetlenül a szünet előtt a Betis közel járt a második gól megszerzéséhez a most már kiélezett és kiegyenlített mérkőzésen. Canales 15 métert sétálhatott a kapu előtt és méretet vehetett, a kapufa mentette meg a figyelmetlen Valenciát az újabb hátránytól.

De a Betisnek szerencséje is volt. Az 53. percben Gaya nem találta el éles szögből Bravo kapust, Hugo Duro meglehetősen önkéntelenül kapott lábat a labdára, de hajszálnyival elkerülte a Betis kapuját. A következő percekben Bordalas csapata fölényben volt, míg Pellegrini csapata szinte kizárólag a védekezéssel volt elfoglalva.

Betis elpazarolja a nagy lehetőségek sorozatát

A

Betisnek azonban volt egy Borja Iglesias. A támadó volt a pálya legszembetűnőbb játékosa, a 67. percben Juanminak adott asszisztja nyelvtörő volt. A Valencia kapusa, Mamardashvili egy szintén látványos lábbal történő védéssel akadályozta meg, hogy a lövés bejusson. A 80. percben ismét Juanmi volt az, aki 17 méterről mért – ahogy az első félidőben, úgy most is az alumínium segítette a Valenciát.

Legkésőbb Iglesias (83.) és főleg Fekir (85.) nagy lehetőségei után ismét a Gün-fehérek érdemelték volna ki a vezetést. Mivel azonban Soler sem tudott betalálni a kapus Bravóval szemben, így hosszabbítás következett – immár a 40 éves Betis veterán Joaquínnal, aki már a legutóbbi, 2005-ös bajnoki győzelemben is szerepet vállalt.

A hosszabbításban azonban nagyon kevés történt, mindkét csapat ódzkodott a végső kockázattól. Így a büntetőpárbajnak kellett döntenie. Joaquin épphogy mellé lőtt, Mamardashvili kitalálta a szögletet. A csak a 100. percben csereként beálló Musah 19 éves volt, de az idegei cserben hagyták, és fölé lőtt. Az ex-salker Miranda nem sokkal később biztonságosan váltott, és tökéletessé tette a Betis bajnoki győzelmét!