HomeMotorsportsEgy éjszaka a kórházban: Aron Canet közlekedési balesetet szenvedett

Egy éjszaka a kórházban: Aron Canet közlekedési balesetet szenvedett

Valenciától délre Aron Canet és barátnője közlekedési balesetet szenvedett – A spanyoloknál minden tiszta, de nagy ijedtségről beszél

Az

Moto2 versenyzője, Aron Canet közlekedési balesetet szenvedett a múlt hétvégén Spanyolországban. Canet és barátnője nem sérült meg. A 22 éves fiatalembernek azonban egy éjszakát megfigyelésre kórházban kellett töltenie. Időközben ő maga is megadta az engedélyt.

A baleset a CV-510-es úton történt Corbera közelében, ahol Canet lakik. Ez a kisváros Valenciától mintegy 50 kilométerre délre található. Canet a barátnőjével utazott egy Corvette-ben. A baleset szombat este fél nyolc körül történt.

„Szerencsére a barátnőm és én jól vagyunk” – írta Canet a Twitter rövid üzenetküldő szolgáltatáson. „Tegnap volt egy közlekedési balesetünk. Utas voltam. Nagy volt az ijedtség, de csak kisebb karcolások vannak.”

Az idei szezonban a Pons versenyzője az egyik világbajnokjelölt a középosztályban. A Portugáliában megrendezett, félbehagyott versenyen törést szenvedett a bal alkarján, amikor esőben elesett vezetés közben.

Ezt azonnal megműtötték, és nem hagyott ki egyetlen versenyt sem. Canet az első kilenc Nagydíjon ötször végzett a dobogón. A 22 éves versenyző a harmadik helyen áll a világbajnokság összesített tabelláján. A bajnokságban 24 pont a hátránya Celestino Vietti mögött.