HomeMotorsportsНощ в болница: Арон Кане участва в пътнотранспортно произшествие

Нощ в болница: Арон Кане участва в пътнотранспортно произшествие

Южно от Валенсия Арон Кане и приятелката му претърпяват пътнотранспортно произшествие – испанецът е изписан, но говори за голяма уплаха

Moto2 Арон Кане е участвал в пътен инцидент в Испания миналия уикенд. Кане и приятелката му не са пострадали. Въпреки това 22-годишният младеж е трябвало да прекара една нощ в болница за наблюдение. Междувременно самият той е дал разрешение за работа.

Пътният инцидент е станал на път CV-510 близо до Корбера, където живее Кане. Това малко градче се намира на около 50 километра южно от Валенсия. Кане е пътувал с приятелката си в Corvette. Инцидентът е станал в събота вечерта около 19:30 ч.

„За щастие аз и приятелката ми сме добре“, пише Кане в услугата за кратки съобщения Twitter. „Вчера имахме пътнотранспортно произшествие. Аз бях пътник. Беше голяма уплаха, но имаме само малки драскотини. „

Този сезон състезателят на Pons е един от кандидатите за световния шампионат в средния клас. На прекратеното състезание в Португалия той получи фрактура на лявата си предмишница, когато падна, докато водеше в дъжда.

Той беше опериран веднага и не пропусна нито едно състезание. В първите девет Гран при Кане се класира пет пъти на подиума. 22-годишният пилот е на трето място в генералното класиране на Световния шампионат. Той изостава на 24 точки от Челестино Виети в шампионата.