péntek, március 29, 2024
HomeSerie ADybala kétszer is betalált: a Roma nyert a Monza ellen és továbbra...

Dybala kétszer is betalált: a Roma nyert a Monza ellen és továbbra is veretlen marad

Az AS Roma harmadik győzelmét aratta az AC Monza elleni negyedik mérkőzésen. Paulo Dybala két gólja alapozta meg a győzelmet a hősiesen küzdő feljutó

ellen.

Két győzelem és egy 1-1-es döntetlen után a José Mourinho edzette AS Roma a torinói Juventus ellen az AC Monza ellen szerette volna megőrizni veretlenségét. A feljutott csapat azonban lendületesen kezdett, sok labdabirtoklással és függőleges játékkal előre. A mérkőzés egyértelmű esélyese, a Róma kissé passzívnak tűnt, a Monza viszont képtelen volt veszélyes gólhelyzeteket kialakítani.

Ehelyett a Roma szerezte meg a vezetést 17 perc után, némileg meglepő módon: Abraham egy erős fejessel küldte Dybalát a sávba. Az argentin teljes sebességből lőtt és gólt szerzett, így 1:0.

Dybala hozzáteszi a magáét – a Monza jól jött ki az öltözőből

A gól a hazaiak javára fordította a mérkőzést, akik a várakozásoknak megfelelően jobb és dominánsabb csapatot alkottak. Ábrahám keresztlabdájával (25.), majd hét perccel később lövésével is kudarcot vallott, amit Di Gregorio kapus hárítani tudott. Dybala azonban elszántan folytatta, és a labdát a vonalon túlra tolta, ezzel teljessé téve bravúrját (32. perc).

A szünet után a Monza ismét bátor volt, és ezúttal is közelebb került az ellenfél kapujához, például Petagna (47.), Caldirola (49.) és Sensi (51.) révén. A második félidőben azonban a Roma egyre inkább irányítóvá és nyomottá vált – bő egy óra elteltével a hazaiak 3:0-ra alakították az állást. Roger Ibanez egy sarokrúgást fejelt a vendégek kapujába (61.).

A záró szakaszban mindkét oldalon voltak lehetőségek: Machin lövése csak a keresztlécet találta el (82.), a másik oldalon pedig Belotti nem tudta legyőzni Di Gregoriót (84.).

Az

Rome győzelmével továbbra is veretlen, és legalábbis egyelőre a tabella élén áll. Vasárnap (20.45) a fővárosiak az Udinese Calcio vendégei lesznek. Másnap a Monza otthon fogadja az Atalanta Bergamót (18.30 óra)