csütörtök, május 2, 2024
HomeMotorsportsDTM edzés Nürburgring: Olsen legjobb ideje, három Porsche a top 5-ben

DTM edzés Nürburgring: Olsen legjobb ideje, három Porsche a top 5-ben

A Porsche nem csak Dennis Olsen legjobb idejével villog a DTM nyitóedzésén a Nürburgringen – az AMG is erős a nagyobb korlátozóval

A nyolchetes nyári DTM-szünet utáni első edzés a Nürburgringen borult égbolt és 20 Celsius-fok körüli hőmérséklet mellett zajlott: a nap legjobb idejét az SSR Porsche pilótája, Dennis Olsen érte el, aki 1:26.326 perc alatt teljesítette a sprintkör rövidített pályáját.

„Ott akarjuk folytatni, ahol abbahagytuk” – utalt a norvég a Porsche első DTM-győzelmére a Norisringen. „Ez egy jó pálya lehet számunkra. Szóval teljes gőzzel haladunk.”

A Norisring-győztes Thomas Preining 0,136 másodperccel lemaradva bizonyította, hogy a Porsche ismét erős. Az osztrák a negyedik helyen végzett a nap összesítésében, közvetlenül az SSR Porsche versenyzője, Laurens Vanthoor (+0.177) előtt, így három Porsche 911 GT3 R is bekerült a Top 5-be.

AMG a második helyen nagyobb szűkítővel

A Mercedes-AMG is jól mutatkozott be az egy milliméterrel nagyobb korlátozóval: a HRT pilótája, Luca Stolz (+0.027) a második, a GruppeM versenyzői, Mikael Grenier és Maro Engel, valamint Stolz csapattársa, Arjun Maini a hetedik-kilencedik helyen zárták a nap eredményeit.

A

DTM listavezető Mirko Bortolotti is jó számot vágott pénteken: a Grasser Lamborghini pilótája az első edzésen 1:26.414-es idővel érte el a legjobb időt, ami végül a harmadik helyre volt elég. Az olasz így az olasz márka legjobb versenyzője volt.

Végül a BMW is az élen végzett: A DTM második helyezettje, Sheldon van der Linde az M4 GT3-mal a hatodik helyre autózott, 0,213 másodperccel lemaradva az élen állótól. Emellett a müncheni autó ismét nagyon jó végsebességgel tündökölt, és három km/h-val gyorsabb volt, mint a leggyorsabb Mercedes-AMG GT3.

A legjobb Audi a tizedik helyen: „Még hiányzik egy kis idő „

Az

Audi pénteken az Abt pilótája, Kelvin van der Linde révén csak a tizedik helyet tudta megszerezni a pénteki napon: a dél-afrikai 0,312 másodperces hátrányt jegyzett, ami nem sok. Ennek ellenére csak részben volt elégedett: „Van még tennivalónk. Az érzés az autóban nyilvánvalóan nagyon jó, de a köridők tekintetében még mindig hiányzik egy kicsit, még akkor is, ha minden rendkívül közel van egymáshoz”.”

Csapattársa, a bajnokságban harmadik helyen álló Rene Rast 0,174 másodperccel volt lassabb csapattársánál, ami a 18. helyre volt elég a második edzésen. Az Abt csapat volt az egyetlen versenycsapat, amely nem tesztelt a Nürburgringen a DTM számára a hétvége előtt, de elégedettségüket fejezték ki az alapfelállással.

AF Corse messze lemaradva pénteken

A leggyengébb gyártó pénteken a Ferrari volt: Nick Cassidy, az AF Corse versenyzője 0,470 másodperccel maradt le az első szabadedzésen elért idejével, amivel a 17. helyen végzett a napi összesítésben.

Az

Walkenhorst vendégpilótája, a mindössze 17 éves Theo Oeverhaus, aki a hétvégén a DTM Trophyban is indul a DTM-es nevezéssel párhuzamosan, az utolsó helyen végzett – és a végén alig több mint 1,4 másodperces lemaradással, 1:27.732-es személyes legjobb idővel ért célba, ami jól mutatja, hogy a mezőny mennyire szoros a rövid nürburgringi pályán. A második edzésen 26 versenyző 0,775 másodpercen belül volt.

A pályakorlátok egyébként nem játszhatnak különösebben nagy szerepet a Nürburgringen: Az egyetlen olyan kanyar, ahol szigorúan ellenőrzik a pályakorlátok betartását, az NGK sikán, közvetlenül a rajt-cél előtt. Ott a pilóták kérésére a sikánba való belépéskor egy gumitornyot állítottak fel, a kilépéskor pedig egy poller mutatja a pilótáknak a határt.

És ha hinni lehet az előrejelzéseknek, akkor az időjárás még szombaton sem lehet ünneprontó. Míg eredetileg esőt jósoltak a verseny első napjára, a jelenlegi időjárási adatok szerint ennek valószínűsége már csak 20 százalék. De ez bármikor megváltozhat az Eifelben. Az első selejtezőre 10:05-kor kerül sor