szombat, július 27, 2024
HomePremier LeagueDoku öt gólban vett részt: A Man City egyértelműen legyőzte a Bournemouth-t

Doku öt gólban vett részt: A Man City egyértelműen legyőzte a Bournemouth-t

A Manchester City stílusosan tette a kötelezőt a Bournemouth ellen. Az Égszínkékek több mint egyértelműen 6:1-re nyertek a Cseresznyék ellen. Doku négy asszisztjával Premier League-rekordot döntött

Pep Guardiola, a ManCity edzője a Manchester United ellen 3-0-ra megnyert mérkőzés után Gvardiolt, Ruben Diast, Grealish-t és Fodent is a kispadon hagyta. Helyettük Akanji, Aké, Doku és Kovacic kezdett. A vendégek az előző játéknapon a Burnley elleni 2:1-es győzelemmel ünnepelték első győzelmüket a szezonban, és ezt szerették volna megerősíteni – tudván, hogy a regnáló Bajnokok Ligája-győztes vár rájuk.

A Bournemouth nem tud mit kezdeni Dokuval

A mérkőzés az elejétől kezdve a várakozásoknak megfelelően alakult. Az Skyblues járatta a labdát, a Bournemouth pedig minden nyomásgyakorlási lehetőségnek örült. Kezdetben hiányzott egy kis tempó Guardiola csapatából, részben azért is, mert az ötfős védelem továbbra is jól tartotta magát. Bernardo Silva volt az első igazi kapura lövés (10′). Ahogy haladt előre a játék, a Polgároknak egyre több helyet sikerült találniuk. Rodrigo (18.), Doku (19.), Haaland (22., poszt, 25.) és Bernardo Silva (29.) kezdetben elhibázta a vezetést

Doku aztán nem sokkal később megváltotta csapatát: egy Rodrigóval való egyest követően a kapu jobb sarkába lőtt (30′). Ez elég volt ahhoz, hogy megtörjön a vendégek ellenállása, Bernardo Silva pedig alig három perccel később (33′) máris 2:0-ra alakította az állást, miután Doku passzát követően táncra kérte ellenfelét. Alig négy perccel később már 3:0. Doku lőtt távolról, Akanji – akinek a gólt is megítélték – pedig a hátával hárította a labdát

Haaland balszerencsés

A vendégek újra és újra megküzdöttek Dokuval és az ő mozgékonyságával. A Bournemouth ezután sérülés miatt cserére kényszerült, miután Scott megsérült a térde egy Rodrgioval való ütközés során. Haaland nem sokkal a vége előtt (45.+3) majdnem 4-0-ra alakította az állást, de nem született gól, mivel a szünet után Foden helyére Foden állt be.

K

A szünet után eleinte úgy tűnt, hogy a Bournemouth jobban alkalmazkodott a házigazdák játékához. Magasabban kezdtek, és néhány szokatlan hibára kényszerítették az égszínkékeket. Solanke gólját azonban les miatt érvénytelenítették (47′). Ha Senesi passza eljut Solanke-ig (56′), vagy Solanke nem találja el a keresztlécet (61′), akár gól is születhetett volna.

Bernardo Silva és Aké révén féltucatnyi

A másik oldalon aztán jött a gól: Doku állította be Fodent, aki góllal beállította a 4-0-s végeredményt (64′). Dokunak ez volt a negyedik gólja (egy gól, három assziszt). A City ezután megnyugodott, sokat cserélt, és rögtön meg is kapta az egyenlítő gólt Sinisterra révén (74′).

A Man City azonban ezután talpra állt. Bernardo Silva (83′) – ismét Doku asszisztja után – és Nathan Aké (88′) egészítette ki a féltucatot. Doku négy asszisztja Premier League-rekordot jelentett. A City a győzelemmel megelőzte a Tottenhamet a tabella élén – de a Spurs hétfő este a Chelsea ellen követheti

A Polgároknak már kedden (21 óra) a Bajnokok Ligájában kell pályára lépniük, méghozzá hazai pályán a berni Young Boys ellen. Ezt követően vasárnap (17.30) az FC Chelsea otthonába utaznak. A Bournemouth már szombaton (18.30) a Newcastle Uniteddel csap össze.