péntek, március 29, 2024
HomeMotorsportsDicséret a Toyotától: Glickenhaus teljesítménye "figyelemre méltó"

Dicséret a Toyotától: Glickenhaus teljesítménye „figyelemre méltó”

A Toyota dicséri Glickenhaus teljesítményét a Le Mans-i 24 órás versenyen – Végül is a belsőégésű hiperautó időnként egyenrangú volt a Toyotával a versenyen

A

Toyota uralta a Le Mans-i 24 órás versenyt, de mivel a japánok voltak az egyetlen csapat, amely hibridmotoros hiperautókat indított, a kettős győzelem nem volt meglepetés. A gyártó mindazonáltal dicsérte Glickenhaus erőfeszítéseit. A kis gyártó csapata „figyelemre méltó” teljesítményt nyújtott, és időnként egyenrangú volt a Toyota belsőégésű motoros hiperautójával.

Glickenhaus először végzett az összesített dobogón a 2022-es Le Mans-i 24 órás versenyen. Ryan Briscoe, Richard Westbrook és Franck Mailleux a 007 LMH-t a harmadik helyre vezette. Ezt megelőzően a két Toyota az első és a második helyen látta meg a kockás zászlót. Bár Glickenhaus erős teljesítményt nyújtott, a japán kettős győzelem soha nem forgott veszélyben.

A legjobb Glickenhaus trió öt körrel lemaradva végzett a győztes Toyota mögött. Bár a lemaradás nagy volt, a Toyota technikai igazgatója dicsérte a versenyprogramot: „Glickenhaus az éjszaka folyamán kicsit lemaradt, de az idők a mi szintünkön voltak. A nyílt pályán három autó is 3:27,7-es köridőt futott. A puszta potenciált tekintve egy szinten voltak. Csak a körülmények miatt hiányzott a következetesség.”

De tulajdonképpen mi a különbség a Toyota és a Glickenhaus között – az autók motorjain kívül? Vasselon szerint a japánok gyorsabban alkalmazkodnak a változó körülményekhez. „De van bennük potenciál” – mondta a technikai főnök a riválisokról. „Tekintettel az autó és a szervezet fiatal korára, ez figyelemre méltó.”

Vasselon szerint a Toyota és Glickenhaus közötti különbség a valóságban nem öt kör volt. A harmadik helyen álló triónak háromszor kellett a boxba állnia, ezért három kör veszett el. „A tényleges különbség két kör, ami nem sok” – mondta a technikai igazgató. A Toyota a következő szezonban sokkal nagyobb konkurenciával néz majd szembe, mivel több gyártó is belép a top kategóriába.