csütörtök, május 2, 2024
HomeEsportsDFB-ePokal: Harmadosztályú csapat sokkolta a Mainzot - a címvédő izgalmassá teszi a...

DFB-ePokal: Harmadosztályú csapat sokkolta a Mainzot – a címvédő izgalmassá teszi a meccset

Kiesett a DFB-ePokalból a VBLCC dél-keleti divíziójának korábban erős listavezetője, a Mainz 05. A rheinhesseniek drámai vereséget szenvedtek a harmadosztályú Viktoria Köln ellen, míg az RBLZ szűken győzött

Az RBLZ-nek mindhárom meccsre szüksége volt a Hannover 96 ellen. Miután a hannoveri Riad Fazlija 3:2-re legyőzte a lipcsei Umut Gültekin-t, Anders Vejrgangnak sikerült kikényszerítenie a döntő harmadik meccset azzal, hogy 2:1-re legyőzte Tugrulhan Efe ‘Yaronaldo’ Yar-t. A dán a padon maradt, és bosszút állt csapattársa ‘ItsRiaad’-on. A fiatalember 5:2 arányban biztosította be a szászok győzelmét.

Köln karneváli thrillert nyert a Mainz ellen

Aközben a Mainz 05, a Leipzig legnagyobb riválisa a divízióbajnoki címért folytatott harcban és a VBLCC délkeleti csoportjának vezetője, a harmadosztályú Viktoria Köln ellen szenvedett vereséget a karneváli erősségek összecsapásán. A döntő harmadik mérkőzésen a kölni Onur Polat és a mainzi Max Julius „Diviners” Gröne igazi kupatrillert játszott egymással.

Míg az első párharcot egyértelműen a VBL-profi nyerte 4:0-ra, addig az est második mérkőzésén heves ütésváltás alakult ki. Alig több mint 30 játékperc után négy rendkívül látványos gólnak köszönhetően 2:2 volt az állás, mielőtt ‘Onur_38P’ a második körben pillanatok alatt 4:2-re elhúzott. Ennek következtében a ‘Diviners’ kénytelen volt növelni a kockázatot – amit Polat ki is használt, és a 71. percben 5:2-re alakította az állást.

Egy elvileg biztosnak tűnő előny, amely azonban az utolsó métereken fenyegetően elolvadt. Hat játékperccel a rendes játékidő vége előtt a Mainz játékosa 3:5-re csökkentette a hátrányt, mielőtt a hosszabbításban egy negyedik gólt is szerzett. Ez azonban végül túl későn jött, az ezt követő szabadrúgás után vége lett, és tökéletes volt a kupás meglepetés

KSV legyőzte a Bayernt – a FOKUS női nem tudták legyőzni a Karlsruhét

A történelem már a hétvégén megismételte önmagát – legalábbis bizonyos szempontból. Még a 2020/21-es szezonban a Holstein Kiel már a kupa 2. fordulójában kiejtette az FC Bayern Münchent. Akkor az igazi pályán büntetőpárbajban voltak sikeresek, a mostani DFB ePokalban viszont az eStorok tették kevésbé izgalmassá a találkozót. A KSV 2:0-ás győzelemmel küldte haza a münchenieket a mérkőzések után, és jutott tovább a 16 közé

A DFB ePokalban és a Virtuális Bundesligában a Karlsruher SC-nél játszó PHIRONIX is bejutott a legjobb 16 közé. A badeni csapat a FOKUS és a Hertha BSC közös női csapata ellen kapta a sorsolást, amely az első főcsoportkörben a TSG Hoffenheim ellen történelmet írt. Fabienne Morlok és Jennifer Kouchmeshki azonban nem tudott építkezni a KSC elleni első körös sikerre. ‘FabienneXIII’ 4:6-ra kikapott Justin ‘milkalove’ Springertől, míg ‘Jennii_Official’ 2:1-re kikapott Khalid Güreltől.

Badish-Swabian párharc a 16 között

Közvetlenül a 2. főcsoportkör után elkészítették a DFB ePokal 16. fordulójának sorsolását is, amelyet március 26-án rendeznek. A következő mérkőzések várnak ránk: