szombat, május 18, 2024
HomeMotorsportsDavid Schumacher szokatlan problémával küszködik a portimaói DTM-ben

David Schumacher szokatlan problémával küszködik a portimaói DTM-ben

David Schumacher első DTM-es hétvégéjét tudhatja maga mögött: a Mercedes-AMG pilótája elemzi portimaói bemutatkozását

David Schumacher üres kézzel távozott első DTM versenyhétvégéjén: A hatszoros Forma-1-es futamgyőztes Ralf Schumacher fia pontok nélkül távozik Portimaóból. De egy értékes leckével a csomagjában.

„Azt kell mondanom, hogy nagyon meleg van az autóban. Tényleg hozzá kell szoknom” – vallotta be Schumacher a ‘ran’ című lapnak adott interjújában a vasárnapi futam előtt. Nem csoda, hiszen Schumacher a Forma-1-ből érkezett a DTM-be.

Idén már indult GT3-as versenyeken a GTC-ben. De Oschersleben nem hasonlítható Portimaóhoz a hőmérsékletet tekintve. Az algarvei hullámvasúton mindkét versenynapon meleg volt: szombaton 25 fokos levegő és 40 fokos pályahőmérséklet, vasárnap pedig 24 fokos levegő és 38 fokos pályahőmérséklet.

Kondíciók, amelyekben egy zárt versenyautó sokkal jobban felmelegszik. A kvalifikáción elért 18. és 24., a futamokon pedig a 20. és 15. helyezés bizakodásra ad okot. „David ma is nagy örömet okozott nekünk, lenyűgöző fejlődési ívet mutat” – dicsérte a Winward csapatfőnöke, Christian Hohenadel.

David Schumacher vasárnap az SC fázisáról spekulált

A vasárnapi versenyen Schumacher még a vezető levegőbe is belekóstolhatott, még mindig fiatal DTM-karrierje során először. A Mercedes-AMG pilótája a késői boxkiállás stratégiáját választotta. Ez lehetővé tette Schumacher számára, hogy szabad levegőben teljesítse a köröket. Ez azonban nem jelentett számára semmilyen előnyt.

Mielőtt a 6. körben kinyílt a boxkiállási ablak, a 16. helyen állt, és miután mindenki befejezte a szervizelést, Schumacher a P17. helyen cirkált. Bár Lucas Auers problémáiból hasznot húzott, Arjun Maini és Maximilian Buhk a stratégián keresztül jutott tovább. Ez utóbbival elég közel került.

Buhk kompromisszumok nélkül nyomult el a második kanyarban közvetlenül Schumacher boxkiállása után. Az újonc azonban később ismét megelőzte Mercedes-AMG márkatársát, akárcsak az Audi újonca, Marius Zug, így végül a P15. helyen végzett.

„Kezdettől fogva késői boxkiállást terveztünk, remélve, hogy a megfelelő pillanatban elkapunk egy biztonsági autós fázist, hogy frissebb gumikkal támadhassunk. A biztonsági autó nem jött, de így is nagyon gyors voltam, és remek párharcokat vívtam. Ez nagyon szórakoztató volt” – összegezte Schumacher.

DTM újonc még mindig küszködik a fékezési fázissal

Szombaton azonban Schumacher volt az egyik szenvedő alanya a biztonsági autós fázis utáni újraindításnak: „A második rajt teljesen rosszul sikerült” – számolt be. „Pontosan abban a pillanatban, amikor az előttem haladó autó fékezett, hallottam a rádióban a „zöld, zöld, zöld” parancsot. Három autó haladt el mellettünk. „

Az első versenyhétvége után tehát továbbra is az a felismerés, hogy Schumacher az egyik legnagyobb versenyzői név, de még nem tudott érvényesülni a keményen versenyző DTM mezőnyében. Alig érez nyomást: „A Forma-3-ban ez rosszabb volt, azt kell mondanom. De igen, a legtöbb nyomást magamra helyeztem.”

És hol látja még a legtöbb lehetőséget? „Még mindig kicsit agresszívan fékezek. Ez a legnagyobb probléma, amivel a versenyen az első gumikat is tönkreteszem.” Schumachernek tehát egy kis időbe telik majd, amíg megszokja az ABS-t a Mercedes-AMG GT3-ban. Egy másik lecke, amit Portimaóból hozott.