péntek, május 3, 2024
HomeBundesligaDani Olmo "motiválja" Nkunkut a szabadrúgásnál - és megjósolja a gólját

Dani Olmo „motiválja” Nkunkut a szabadrúgásnál – és megjósolja a gólját

Az 1. FC Köln elleni 3:1-gyel az RB Leipzig ismét a Bajnokok Ligája-indulásért folytatott küzdelem sűrűjébe került. Eközben Dani Olmo, a támadók egyik kulcsjátékosa visszatér régi formájához

Dani Olmo egyre inkább kezd visszatérni régi erősségéhez az RB Leipzignél. A Rostock elleni kupameccsen góllal jelentkezett, a Wolfsburg (2:0) és az FC Bayern (2:3) ellen is volt néhány támadóakcióban része a 23 éves játékosnak – a Köln elleni 3:1-nél pedig a kreatív játékos volt a meghatározó ember.

„Az új szezon első hetei nehezek voltak, de most már jól érzem magam és magabiztos vagyok” – mondta Olmo, aki közvetlenül részt vett mindhárom gólban az FC ellen. Olmónak azonban nem írták jóvá a góllövőlistán a Lipcse péntek esti első gólját, ami először láthatóan bosszantotta.

Laimer tudta először

A spanyol 18 méterre a kaputól végzett el egy szabadrúgást, majd maga akarta elvégezni. Christopher Nkunkuval folytatott rövid vita után azonban Olmo megenyhült, átadta a labdát a franciának, és dühösen távozott. „Én motiváltam őt” – viccelődött Olmo a meccs után a „DAZN” mikrofonján. Nkunku lőni hagyása végül jó döntés volt, támadója gyönyörűen pöckölte át a labdát a falon, és juttatta vezetéshez az RB-t.

Olmo természetesen örült Nkunkuval együtt az 1:0-nak, de nagyon szeretett volna még egy saját gólt hozzátenni. „A félidőben azt mondtam Konninak, hogy ha nálam van a labda 20-30 méterre a kaputól, akkor lőni fogok. Nagyon magabiztos voltam a bemelegítés és az első félidő miatt” – mondta Olmo, aki az 54. perc után tettekre váltotta szavait. Körülbelül 20 méterre a kaputól jobb lábbal lőtt a bal alsó sarokba.

Nem sokkal később Olmo is közreműködött a 3-0-s végeredmény kialakításában, amikor a büntetőterületen belülre keresztbe tette a labdát, átalagozta Jan Thielmannt, és Angelino elé tette a labdát.

Kicsivel több mint egy óra elteltével Olmónak be kellett fejeznie a játékot, a kispadról figyelte, ahogy az RB tovább játszott előre, de nem tudta tartani a nulla pontot. Timo Lemperle a hosszabbításban gondoskodott arról, hogy a végén egy lipcsei játékos bosszankodjon. „Keserű dolog a kapus számára, hogy az utolsó akcióval gólt kapunk. Jól irányítottuk a játékot, de a végén többet kellett volna birtokolnunk. Az utolsó tíz percben túlságosan hanyagok voltunk” – kritizálta a kapitány és kapus Gulacsi Péter.

Tedesco kritizálja a „ping-pong játékot „

A kapott gól teljesen elkerülhető volt, még Domenico Tedesco edző szerint is. „Amikor 3-0 volt, rendkívül gyakran mentünk 4-0-ra, ami rendben van, ez a játékosok mellett szól. De négy vagy öt szituációban egyszerűen megállhattál volna, és visszajátszhattál volna. Akkor ne keveredj bele ebbe a ping-pong játékba. Ezt még meg kell tanulnunk” – mondta a lipcsei edző.

Az élvonalért folytatott harcban a Leipzig ennek ellenére magabiztosan jutott tovább, a szászok ebben a szezonban először állnak Bajnokok Ligája-helyen, de az Union Berlin és a Freiburg már szombaton visszaveheti azt. „Szép pillanatkép, de semmi több” – fékezte meg az eufóriát Tedesco a közelgő angol hetek előtt.