péntek, március 29, 2024
HomeBundesligaDahoud cseréje vezetett a brémaiak elleni szünethez

Dahoud cseréje vezetett a brémaiak elleni szünethez

Mahmoud Dahoud korai és sérülés miatti lecserélése miatt szünetelt a Borussia Dortmund múlt szombati mérkőzése. A Werder Bremen elleni mérkőzés végén 2:3-as vereség lett a vége – azért is, mert a csereként beálló Emre Can nem tudta helyettesíteni Dahoudot.

Mahmoud Dahoud dortmundi otthonának tetején van egy kis téglalap, amely minden fociszerető fiú és lány álmának tűnik: egy saját kis focipálya, hálóval és palánkokkal szegélyezve. Hogy a 26 éves fiatalember milyen gyakran használja a mindennapi életben, nem pontosan dokumentált. De ez is mutatja, hogy a BVB középpályása mennyire szeret a labdával játszani.

A játékának ez jót tesz – különösen, ha Edin Terzic edzővel együtt dolgozik. Ez már az első közös időszakuk alatt is így volt, amikor Terzic átmenetileg a Borussia élén állt. Így van ez ebben a szezonban is, amikor a Dortmund futballedzője hivatalosan is hosszú távon a főnök a pálya szélén. Nem meglepő módon Dahoud mind a négy eddigi versenymérkőzésen a Dortmund kezdő tizenegyében szerepelt.

A Bréma ellen (2:3) azonban a német válogatott, aki továbbra is reménykedik abban, hogy részt vehet a katari világbajnokságon, korán le kellett hagynia a pályát, miután sajnos a 16. percben kificamította a vállát egy Leonardo Bittencourt-ral vívott légi párbajban. Dahoud hiánya pedig érezhető volt a mérkőzés hátralévő részében – részben azért, mert a helyére csereként beálló Emre Can nem tudta egy az egyben betölteni Dahoud szerepét.

Terzic reméli Dahoud gyors visszatérését

Dahoud játéka, hogy gyors testfordulatokkal teret teremtsen, passzsávokat nyisson és kiossza a labdát, nem egyezik azzal az erőteljes játékmóddal, ahogyan Can teljesít. A Dortmund játéka ezért lelassult, a labdaszállítás a szárnyakra akadozott, és a saját felépített játékukban elvesztették a labdát. Ennek következtében a Bréma egyre dominánsabbá vált – még akkor is, ha a 89. percben a BVB már biztos győztesnek tűnt a több mint szerencsés 2:0-s vezetésnek köszönhetően, mielőtt három késői gól a vendégek számára a fordulatot hozta volna.

„Az első percekben nagyon szélesre hagytuk az utakat a Werder számára – Mo fontos tényező volt ebben, mert mindig jól megtalálta a szélső védőket, és mindig képes arra, hogy a szűk helyzetekben is biztonságban maradjon a labdán” – mondta Terzic a mérkőzés után, kifejezve reményét, „hogy hamarosan újra bevethető lesz”. És ez indokolt is lenne, hiszen eddig nem diagnosztizáltak súlyos sérülést.

Mivel az újonc Salih Özcan is valószínűleg pótolta a felkészülés során egy tartós zúzódás miatt felhalmozott fizikai lemaradását, Terzicnek a jövő szombati, Hertha BSC elleni fontos mérkőzésre a hatos posztjára is lesz még egy alternatívája