péntek, május 3, 2024
HomeBundesliga"Csörgött": Lipcsei tűzijáték után tűzijáték

„Csörgött”: Lipcsei tűzijáték után tűzijáték

A Lipcse erőssége folytatódik, a DFB-kupa elődöntőjébe Hannoverben jutottak be fölényesen. Az időszakos éjszakai nyugtalanság ellenére.

„Két durranás volt ma este” – számolt be Domenico Tedesco a meccs után a „Sky” mikrofonján a lipcsei csapatszálló előtti éjszakai tűzijátékról. Tedesco attól tartott, hogy az RB hagyta, hogy ez felzaklatja őket csapata döcögős nyitó szakasza után. „Az első öt percben három olyan labdavesztésünk volt, amikor azt gondoltam, hogy ‘Ó, ez ma nehéz lehet'” – mondta az RB edzője.

Nem lett nehéz dolga azonban a Lipcsének, amely negyedórával a mérkőzés kezdete után érkezett meg a HDI Arénába, ahol igencsak göröngyös talajon játszottak. „Aztán minimalizáltuk a hibákat és gólokat szereztünk” – mondta végül Tedesco, aki nagyon elégedett volt a másodosztályú klub többi teljesítményével.

„Christo feláldozza magát „

Christo Nkunku vezetésével a Lipcse kedélyeit egy kettős találattal enyhítette, amivel az RB korán pályára lépett. Nkunku ismét a mérkőzés győztese volt a 34 és a 35 pontjával, de nem csak a számok miatt olyan értékes a 24 éves játékos a Lipcse számára. „Christo feláldozza magát, ott van az ellenpresszingben, de a labdabirtoklásban is” – dicsérte védence keményen dolgozó játékstílusát Tedesco.

A szerda este azonban a Lipcse kollektívaként nagyon szorgalmas volt, és játékban egyértelműen fölényben volt a Hannoverrel szemben. Konrad Laimer és André Silva a második félidőben 4-0-ra növelte az eredményt, miután az RB sértetlenül vészelte át a 96-osok egyetlen erős fázisát a folytatás után.

„Tudjuk, hogy ez milyen király „

A március 6-án kisorsolt és április 19-én és 20-án játszott elődöntőbe jutás újabb lépéssel közelebb hozza a Lipcsét a klub történetének első bajnoki címéhez. „Tudjuk, hogy most mi vagyunk a favoritok. Tudjuk, milyen klassz dolog a berlini Olympiastadionba menni. Ha ismét odaérünk, nem hagyhatjuk ki az esélyt, hogy hazavigyük magunkkal a trófeát” – Kevin Kampl tudja, hogy az RB már kétszer is bejutott a döntőbe, de előbb a Bayern (2019, 0:3), majd a Dortmund (2021, 1:4) legyőzte őket.