szerda, május 15, 2024
HomeBasketballCsak otthonától távol játszhat: Irving felpörgött Milwaukee-ban

Csak otthonától távol játszhat: Irving felpörgött Milwaukee-ban

Kyrie Irving szezonbeli legjobb teljesítményét nyújtva győzelemre vezette az NBA-ben szereplő Brooklyn Netset az NBA-bajnok Milwaukee Bucks otthonában szombaton. Ja Morant még erősebb teljesítményt nyújtott Memphisben.

Irving 38 ponttal, valamint öt lepattanóval és egy-egy assziszttal zárt a Milwaukee otthonában helyi idő szerint szombat este 126-123-ra megnyert mérkőzésen. A gárdának ez volt mindössze a 15. fellépése a mostani szezonban. A szezon első 35 meccsét kihagyta, mert nem volt hajlandó beoltani magát a koronavírus ellen. Irving a New York-i oltási előírások miatt nem játszhat hazai meccset Brooklynban.

A Nets számára, amely az előző 15 meccséből csak kettőt nyert meg, nagyon fontos volt a győzelem a regnáló bajnoknál a rájátszásért folytatott küzdelemben. A Brooklyn, amely továbbra is nélkülözi a sérült szupersztárt, Kevin Durantet és az újonc Ben Simmonst, jelenleg csak a nyolcadik helyen áll a keleti konferenciában. A Nets a hétfői, Toronto Raptors elleni hazai mérkőzésen ismét Irving nélkül áll majd fel.

Morant 46 pontot szórt a Bullsnak – a Miami átvette a keleti első helyet

A nap legfontosabb mérkőzésén a Memphis Grizzlies 116-110-re nyert a Chicago Bulls ellen. A mezőny kiemelkedő embere Ja Morant volt, aki 46 ponttal járult hozzá a győzelemhez, és ezzel ebben a szezonban ötödször érte el a legalább 40 pontot. A Grizzlies a győzelemmel megszilárdította harmadik helyét a nyugati konferenciában, míg a Bulls elvesztette első helyét keleten a Miami Heat ellen, amely 133-129-re nyert a San Antonio Spurs otthonában.

A Boston Celtics Daniel Theis nélkül is megnyerte az All-Star szünet utáni második mérkőzését. A Celtics szombaton 113-104-re (56-54) nyert a Detroit Pistons otthonában, és az elmúlt tizenkét mérkőzésből tizenegyedik sikeréhez érkezett. Jaylen Brown 27, Jayson Tatum pedig 26 ponttal volt a győztesek legjobbja. Ime Udoka edző nem használta Theist.