csütörtök, május 2, 2024
HomeMMABrugger bronzérmet nyert

Brugger bronzérmet nyert

A német birkózók örülhetnek a DRB csapat első három érmének a budapesti Európa-bajnokságon.

A német birkózók örülhetnek a DRB-csapat első három érmének a budapesti Európa-bajnokságon. Elena Brugger (Adelhausen) csütörtök este megnyerte az 59 kg-os kategória kisdöntőjét, és megszerezte a bronzérmet. Anna Schell (Unterföhring/72 kg) és Luisa Niemesch (Weingarten/62 kg) szintén bejutott a döntőbe, és pénteken az aranyéremért küzdhetnek.

Brugger a bronzmérkőzés párharcában 9:0-ra legyőzte az azerbajdzsáni Aljona Kolesniket, akitől előző nap kikapott. Lisa Ersel (Berlin/50 kg) és Anastasia Blayvas (Lipcse/55 kg), akik szintén a kisdöntőbe jutottak, a negyedik versenynapon kikaptak.

A világbajnokságot megnyerő Schell az elődöntőben a francia Kendra Dachert győzte le, és most a török Buse Tosunnal találkozik az aranyérmes párbajban. Niemesch a döntőben az ukrán Ilona Prokownjukot verte, a fináléban a bolgár Taybe Juszein vár rá.