HomeUEFABochumban 1:2 után: A Braga ellen megmarad az esély az Európa Ligára

Bochumban 1:2 után: A Braga ellen megmarad az esély az Európa Ligára

Az

Leaders Union visszaesést szenvedett a Bundesligában. Ez nem lesz hatással a nemzetközi üzletmenetre

Nincs lélegzetvételnyi idő, történelmet írunk! Az 1. FC Union Berlin számára a következő napokban a negyedik angol hét következik. A vasárnapi, VfL Bochum elleni megérdemelt 1:2-es vereség után csütörtökön (18:45) folytatódik az Európa Liga. A Sporting Braga vendégei lesznek az An der Alten Försterei stadionban.

A szeptember 15-i első mérkőzésen az Eisern szerencsétlen 1-0-s vereséget szenvedett Portugáliában. Most, a D csoport harmadik helyezettjeként az Union ezt a vereséget szeretné elfedni a második helyezett elleni párharcban. „Ha megnézzük a tabellán elfoglalt helyzetet, győznünk kell ahhoz, hogy megelőzzük a Bragát. Érdekes és izgalmas feladat lesz számunkra” – mondta a középpályás Rani Khedira. „A Braga nagyon jó, ezt láttuk az első mérkőzésen. De ott nem volt esélyünk. A mérkőzés 0-0 vagy 1-1 volt. Ezt csütörtökön szeretnénk helyrehozni.”

A csoport második helyezettjeként az Union jövő tavasszal a Bajnokok Ligájában a harmadik helyezett csapat ellen játszhatna rájátszást. A november 3-i utolsó csoportmeccs a Royale Union Saint-Gilloise otthonában az első helyről is szólhat, ami közvetlen továbbjutást jelentene az Európa Liga legjobb 16 csapata közé.

Az utolsó belgiumi csoportmeccsre azonban hivatalosan nem engedik be a vendégszurkolókat az október 6-i Malmö FF (1-0) mérkőzésen történt szurkolói zavargások után. Ezt az UEFA a múlt hét végén rendelte el. „Mindannyian tudjuk, hogy a következő idegenbeli meccset az európai kupában a szurkolóink nélkül játsszuk. Ebből a szempontból ez a legfontosabb mérkőzés csütörtökön” – mondta Christopher Trimmel szövetségi kapitány. „Természetesen meg akarjuk nyerni, hogy esélyt adjunk magunknak az Európa Ligában való bennmaradásra.”

A nyolcaddöntő már biztos – Trimmel: „Természetesen többet akarunk „

Az már biztos, hogy az Unió a telet nemzetközi szinten tölti majd. A Konferencia Liga legjobb 16 csapata közé jutás már biztos. „De most már természetesen többet akarunk” – magyarázta Trimmel. Csütörtökön valószínűleg egy kicsit kipihentebb lesz a csapata, mint legutóbb. Hétfőn végre ismét szabadnapot kaptak.