péntek, március 29, 2024
HomeMotorsportsBizonytalan szezonkezdet: Marcel Schrötter eltörte a kezét a portimaói teszten

Bizonytalan szezonkezdet: Marcel Schrötter eltörte a kezét a portimaói teszten

A téli tesztelés utolsó napján Portugáliában Marcel Schrötter megsérült egy balesetben – a Moto2-es újonc Pedro Acosta érte el az abszolút legjobb időt

Szombattól hétfőig a Moto2 osztály három napon át tesztelt a portugáliai Portimao pályán. Ez volt a két kis osztály közös megmérettetése. A pálya a Moto2 és a Moto3 számára is elérhető volt.

Egyes csapatok már végeztek privát teszteket a spanyolországi Jerez de la Fronterában. Marcel Schrötter és az IntactGP csapata is ott volt. Az egyetlen németországi világbajnoki induló már Jerezben is jó köridőket mutatott.

Schrötter számára is jól indultak a dolgok Portimaóban. Az élmezőnyben volt, és a beállításokon végzett munka pozitív volt. Hétfőn azonban bekövetkezett a visszaesés. Schrötter reggel az első körén bukott.

Eközben eltörte a bal kezét. Schrötter Instagram-sztorijában ezt írta: „Nem a tesztelés vége, amit reméltünk. Reggel eltörtem a bal kezem. Úton vagyok Barcelonába.” Schröttert ott kell megműteni.

Az, hogy ott lesz-e a két hét múlva esedékes katari szezonnyitón, egyelőre nyitott kérdés. Schrötter biztosít: „Mindent megteszek azért, hogy Katarban versenyezhessek”. Vasárnapi idejével a 29 éves versenyző a nyolcadik helyen végzett a teszt végső értékelésében.

Bo Bendsneyder is sérülést szenvedett a balesetben. A hollandnak eltört a kulcscsontja, és műtétre is szüksége van. Egy másik lovasnak szintén fizikai problémái vannak.

Sam Lowes ínhüvelygyulladásra panaszkodott, és alig tudott lovagolni. Végül úgy döntött, hogy lemondja a tesztet, hogy felkészüljön a szezonnyitóra.

Az újonc Pedro Acosta a legjobb időt érte el

Az

Moto3 világbajnok Pedro Acosta a sportág címlapjára került. A spanyol továbbra is Aki Ajo KTM csapatánál versenyez. Acosta 1:41.552 perccel állította be a legjobb időt, és ezzel szintén a Moto2-es körrekord alatt maradt.

Augusto Fernandez kiemelte, hogy az Ajo csapata idén is számolni kell a második helyezéssel. Aron Canet követte a harmadik helyen. A Kalex motorok szokás szerint az élmezőnyben voltak megtalálhatóak. Egy tehetség azonban más kerékpárral tűnt ki.

Fermin Aldeguer a Boscoscuro alvázzal a negyedik helyen végzett. Ezen kívül a Kalexnek csak az MV Agusta jelent konkurenciát, mivel az NTS visszalépett, mint futóműgyártó. A legjobb MV versenyző Marcos Ramirez volt a 13. helyen.

A három tesztnap során is újra és újra előfordultak bukások. Schrötter balesetén kívül a többi baleset nem volt súlyos. Az első versenyre március 6-án kerül sor a katari Losail Circuit pályán.