неделя, април 28, 2024
HomeMotorsportsНесигурен старт на сезона: Марсел Шрьотер счупи ръката си на теста в...

Несигурен старт на сезона: Марсел Шрьотер счупи ръката си на теста в Портимао

В последния ден от зимните тестове в Португалия Марсел Шрьотер се контузи при катастрофа – новакът в Moto2 Педро Акоста даде абсолютно най-бързо време

От събота до понеделник клас Moto2 тества три дни на пистата Портимао в Португалия. Това беше съвместен тест на двата малки класа. Алтернативно пистата беше на разположение на Moto2 и Moto3.

Някои отбори вече бяха провели частни тестове в Херес де ла Фронтера (Испания). Марсел Шрьотер и екипът на IntactGP също бяха там. Единственият стартирал в световния шампионат германец вече показа добри времена за обиколка на Херес.

В Портимао нещата започнаха добре и за Шрьотер. Той беше сред първите състезатели и работата по настройките беше положителна. Но в понеделник се случи неуспехът. Шрьотер катастрофира сутринта по време на първата си обиколка.

При това той счупи лявата си ръка. В историята си в Instagram Шрьотер написа: „Не е краят на тестовете, на който се надявахме. На сутринта си счупих лявата ръка. На път съм за Барселона.“ Предстои операция на Шрьотер там.

Засега не е ясно дали ще участва в откриването на сезона в Катар след две седмици. Шрьотер уверява: „Ще направя всичко възможно, за да мога да се състезавам в Катар.“ С времето си от неделя 29-годишният пилот завърши на осмо място в крайното класиране на теста.

Бо Бендснейдър също е пострадал при катастрофа. Холандецът счупи ключица и също се нуждае от операция. Друг ездач също има физически проблеми.

Сам Лоус се оплаква от възпаление на сухожилията и почти не може да язди. В крайна сметка той решава да отмени теста, за да се подготви за откриването на сезона.

Начинаещият Педро Акоста даде най-бързо време

Световният шампион по мотоциклетизъм

Moto3 Педро Акоста влезе в спортните заглавия. Испанецът все още е в екипа на KTM на Аки Ахо. Акоста даде най-добро време с 1:41.552 минути и по този начин също остана под рекорда за обиколка на Moto2.

Аугусто Фернандес подчерта, че и тази година отборът на Ajo ще бъде сила, с която трябва да се съобразяват, като зае второто място. На трето място се нареди Арон Кане. Както обикновено, мотоциклетите Kalex бяха в челото на състезанието. Но един талант се отличи с различен велосипед.

Фермин Алдегер се класира на четвърто място с шасито Boscoscuro. Освен това Kalex има конкуренция само от страна на MV Agusta, тъй като NTS се оттегли като производител на шасита. Най-добре представилият се състезател на MV беше Маркос Рамирес на 13-о място.

По време на трите тестови дни също имаше повтарящи се аварии. С изключение на катастрофата на Шрьотер, останалите инциденти не бяха сериозни. Първото състезание ще се проведе на 6 март на пистата Лосаил в Катар.