péntek, május 17, 2024
HomeFootballBellingham még saját magát is meglepi

Bellingham még saját magát is meglepi

Jude Bellinghamről beszél a város, jelenleg a világ egyik legjobb játékosa. A fiatal angol még maga sem számított erre a kezdésre a Real Madridnál.

Újra ott állt, kitárt karokkal, hűvös tekintettel a Santiago Bernabeu lelátóján: Jude Bellingham már a kilencedik percben megnyitotta az Osasuna elleni 4:0-t, amit nem sokkal a szünet után a 2:0 követett. A 20 éves angol immár nyolc bajnoki mérkőzésen nyolc gólt szerzett.

Ehhez jön még két gól a Bajnokok Ligájában, amivel az Union ellen és Nápolyban is győzelemhez segítette a királyiakat. Kétségtelen, hogy Bellingham jelenleg a világ egyik legjobb labdarúgója, és vitathatatlanul pályafutása legjobb formájában van. „Jól kezdődik az életem itt Madridban” – idézi Bellinghamet a királyiak honlapja, majd hozzátette: „Nem fogok minden meccsen gólt lőni, de meg kell próbálnom tartani ezt a szintet”.

Az, hogy az angol a Birmingham Citynél és a Borussia Dortmundnál töltött időszak (132 meccs, 24 gól) után a Real Madridnál így szárnyaljon, még saját magát is meglepi. „Magabiztos játékos vagyok, de nem számítottam ilyen jó kezdésre” – vallja be Bellingham. „Nagyon boldog vagyok. Ezt a szintet kell tartanunk az egész szezonban. „

Bellingham továbbra is szerény – és többet akar

Bellingham tökéletesen illeszkedik a királyiakhoz, akik eddig erős szezont futnak, ami részben a Dortmundból nyáron érkezett játékosnak is köszönhető. A két Bajnokok Ligája-győzelem mellett kilenc bajnoki meccsen nyolc triplát és mindössze egy vereséget jegyeztek (első helyen állnak a Girona és a Barcelona előtt). „A szezon ezen szakaszában nem kérhetsz többet. Jelenleg jól alakulnak a dolgaink” – mondta Bellingham, aki szerényen biztosította: „Mindkét lábam a földön áll, de többet akarok”.

Most azonban néhány napot pihen a klubfoci, és a nemzetközi szünet következik. Anglia és Bellingham pénteken Ausztrália ellen játszik tesztmérkőzést, mielőtt jövő kedden (október 17., 20.45) Olaszország ellen folytatják az Európa-bajnoki selejtezőket. „Remélem, hogy két győzelmet szerzek, és ugyanazzal a ritmussal és mentalitással térek vissza, hogy ismét győzelemhez segítsem a csapatot” – mondta a középpályás.