csütörtök, május 2, 2024
HomeTennisBecker pártfogoltja, Rune meccset veszít

Becker pártfogoltja, Rune meccset veszít

Holger Rune-t Boris Becker edzi. Hosszú meccset játszott Novak Djokovic ellen az ATP Finalson – de kikapott

A címvédő Novak Djokovic sikerrel kezdte az ATP-döntőt, de több mint három órán át kellett küzdenie első győzelméért. A szerb világelső vasárnap késő este Torinóban a Boris Becker által edzett fiatal dán sztár, Holger Rune ellen nyerte meg nyitómérkőzését kemény csata után 7:6 (7:4), 6:7 (1:7), 6:3 arányban.

A 36 éves játékos pontosan 3:04 óra után váltotta első meccslabdáját. Ez egyben azt is jelenti, hogy Djokovic világelsőként fejezi be az évet. Rune ezt írta utána az Instagramon a sztorijában: „Nagyszerű meccs volt, de nem voltam elég jó. Tovább fogok küzdeni. „

Sinner is lenyűgözött

A nap első mérkőzésén az olasz Jannik Sinner korábban 6:4, 6:4-re legyőzte a görög Stefanos Tsitsipas-t, és ezzel megtette az első lépést az elődöntő felé.

Alexander Zverev csak most hétfőn kapcsolódik be a küzdelmekbe. Az olimpiai bajnok a wimbledoni bajnok spanyol Carlos Alcaraz ellen lép pályára a nyitómeccsén 14.30-kor (Sky). További ellenfelei az elődöntőben a két orosz, Daniil Medvegyev és Andrej Rubljev.

Djokovics megnyerte az Australian Opent, a francia nyílt teniszbajnokságot és a US Opent

Djokovic és Rune izgalmas párharcot vívott a torinói Pala Alpitouron. A 20 éves Rune az első két szettben egy brékkel vezetett, de az előnyét egyik esetben sem tudta megvédeni. Djokovic, aki idén megnyerte az Australian Opent, a francia nyílt bajnokságot és a US Opent is, az első tie-breaket nyerte. A második tie-breakben egyértelműen Rune volt fölényben. Rune aztán a harmadikban elvesztette erejét

Sinner már a kezdetektől fogva dominánsabb volt Tsitsipas ellen. A 22 éves játékos remekül szervált, és az egész mérkőzésen egyetlen bréklabdát sem engedett el. Tsitsipas ezzel szemben mindkét szettben egyszer veszítette el az adogatását, és 1:25 óra után kellett beismernie a vereséget. Sinner az első meccslabdáját egy ásszal váltotta gólra, és utána hangosan ünnepelték az olasz szurkolók.